anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

reziliere stick TV Telekom

CI
Începător

buna ziua, 

numele meu este Călin Ionel am de la Telekom doua stick-uri care nu funcționează cum trebuie și le plătesc degeaba și în luna Ianuarie anul curent contractul a expirat.si ași vrea sa reziliez contractul.

VA mulțumesc și aștept cu interes răspunsul dumneavoastră.

cod abonat: 41487303511026

1 Soluţie acceptată‚

Blue12
Senior

Pentru reziliere trebuie sa depui o cerere la adresa rezilieri@orange.com sau la link-ul https://orangeromaniacommunications.custhelp.com/app/ask

In cerere le precizezi ca doresti rezilierea tv stick-ului. Nu uita sa le dai un numar de telefon pentru contact. De la data inregistrarii cererii, abonamentul se va rezilia in 30 de zile. Dupa aceste 30 de zile, vei avea 5 zile sa inapoiezi dispozitivele la adresa de mai jos, prin curier:

Adresa retur prin curier: Orange, intr. Ciorogarla, Ciorogarla, jud. Ilfov (autostrada Bucuresti-Pitesti km.13, cladirea CTPark-B4). Cu prietenie, echipa Orange

Oricum, vei fii contactat/a de un consultant Orange care iti va da mai multe detalii. Din auzite stiu ca numele depozitului s-a schimbat din Ciorogarla in Cheajna, dar poti intreba atunci cand te suna consultantul.

____________________________________

Update DanielaH (Moderator) - cererea de reziliere se poate transmite prin intermediul formei de contact (https://www.orange.ro/contact/), iar pentru returnarea echipamentelor găsiți toate informațiile aici

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Rezilierea se face prin trimiterea unei cereri, insotita de o copie de buletin, pe adresa: rezilieri@orange.com. Specifici motivul pentru care doresti rezilierea si astepti. Acolo va fi nevoie de datele pe care le-ai pus aici.

Din pacate, noi, cei de aici din Comunitate nu avem cum sa te ajutam punctual cu problema ta, intrucat suntem, in mare parte, clienti ca si tine. Deci, nici numele complet, nici codul de abonat, nu ne ajuta cu nimic. Si ideal ar fi sa nu publici date personale in spatiul public.

Ai mai multe metode de contact in scris atat pentru ORO cat si pentru OROC (fostul Telekom Fix) aici.

update 27.03.2024: adresa rezilieri@orange.com NU mai este de actualitate. Se pot folosi celelalte metode de contact din pagina de mai sus. Sau pagina dedicata: www.orange.ro/contact

Client Orange

rezilieri@orange.com - adresa falsa

@zincaiulian, mulțumim pentru sesizare! Am făcut update pe răspunsul marcat ca soluție.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Raspunsul de mai sus e de mai bine de un an. Adresa nu e falsa. Pur si simplu nu mai e de actualitate. Sunt sigur ca intelegi. 

Voi modifica raspunsul meu de mai sus. Dar n-o sa fac asta la fiecare raspuns. Ma astept ca cei care-l citesc, sa se uite si la data postarii si sa ia in calcul faptul ca poate intre timp, lucrurile s-au schimbat.


Oricum, multumesc si eu pentru feedback. 

Client Orange

Problema este ca am primit vineri , 22.03.2024 o notificare de la Orange Communications in care mi se spune ca daca vreau rezilierea sa trimit mail la respectiva adresa de mail . Am  incercat de trei ori și nu am reușit 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Adresa nu mai e de actualitate. Nu de mult, dar are cateva luni. Si aparent nici acel mail… Ce pot sa zic? Sper ca cineva sa il actualizeze. 
Iti recomand sa lasi un mesaj din pagina dedicata: www.orange.ro/contact

Client Orange

Buna,

Orange communication va îndrumat către această adresă?

Că eu deduc ori angajații nu mai cunosc propriile adrese ori au făcut acest lucru intenționat.

O zi frumoasa.

Blue12
Senior

Pentru reziliere trebuie sa depui o cerere la adresa rezilieri@orange.com sau la link-ul https://orangeromaniacommunications.custhelp.com/app/ask

In cerere le precizezi ca doresti rezilierea tv stick-ului. Nu uita sa le dai un numar de telefon pentru contact. De la data inregistrarii cererii, abonamentul se va rezilia in 30 de zile. Dupa aceste 30 de zile, vei avea 5 zile sa inapoiezi dispozitivele la adresa de mai jos, prin curier:

Adresa retur prin curier: Orange, intr. Ciorogarla, Ciorogarla, jud. Ilfov (autostrada Bucuresti-Pitesti km.13, cladirea CTPark-B4). Cu prietenie, echipa Orange

Oricum, vei fii contactat/a de un consultant Orange care iti va da mai multe detalii. Din auzite stiu ca numele depozitului s-a schimbat din Ciorogarla in Cheajna, dar poti intreba atunci cand te suna consultantul.

____________________________________

Update DanielaH (Moderator) - cererea de reziliere se poate transmite prin intermediul formei de contact (https://www.orange.ro/contact/), iar pentru returnarea echipamentelor găsiți toate informațiile aici

rezilieri@orange.com  - adresa falsa 

Adresa de mail nu mai este valabila asta nu înseamnă că e falsa.

Însă ai dreptate aceasta trebuie eliminata din soluția topicului poate induce in eroare membrii comunității.

Din cate observ nici linkul nu mai este valabil.