anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere contract ORANGE COMMUNICATIONS

cami29
Începător

Buna ziua!

Am solicitat rezilierea tuturor contractelor cu Orange Communications,din cauza problemelor cu semnalul,cu internetul dar si cu majorarea fiecarui abonament.Dupa 14 zile am fost contactat de o reprezentanta,spunandu-mi ca nu pot pastra numerele de telefon,trecand pe cartela,si apoi sa ma portez,doar pot inchide abonamentele.

Ce pot face in aceasta situatie?Solicit portarea direct la noul operator?

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Cami,

Bine ai venit in Comunitate!

OROC nu are servicii prepay, din cate stiu. Deci nu vei putea trece numerele pe prepay. Dar te poti porta fie la Orange Romania, fie la un alt operator. Fie pe prepay, fie pe abonament.

Ca sa-ti raspund punctual la intrebare, da, poti sa soliciti direct portarea la noul operator.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Cami,

Bine ai venit in Comunitate!

OROC nu are servicii prepay, din cate stiu. Deci nu vei putea trece numerele pe prepay. Dar te poti porta fie la Orange Romania, fie la un alt operator. Fie pe prepay, fie pe abonament.

Ca sa-ti raspund punctual la intrebare, da, poti sa soliciti direct portarea la noul operator.

Client Orange

cami29
Începător

Multumesc!

Iar in cazul in care 2 din abonamentele pe care le doresc portate,se afla inca sub perioada contractuala?Ce se intampla?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Daca ai avut reduceri la echipamente sau la abonament, e posibil sa ti se ceara diferenta. Daca nu, nu ai nimic de platit si cu asta basta. Nu exista taxa de reziliere anticipata. Dar operatorul iti poate cere, dupa caz, achitarea diferentei, in caz ca ai beneficiat de ceva reduceri.

Client Orange

Leonard0108
Începător

Buna seara as vrea sa inchid contractul pentru ca plec din tara , care sunt pasii?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Trimiti un email la adresa de email corespunzatoare pentru rezilieri de aici, impreuna cu o copie de buletin si motivul rezilierii si astepti raspuns.

Client Orange