anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reinnoire abonamente Telekom

AurelT
Începător

Ideea este ca in acest moment detin 2 abonamente care vor expira luna viitoare, la Telekom as fi putut obtine o oferta de reinnoire pentru aceste 2 abonamente, intrebarea mea este, daca as merge la Telekom, as putea sa obtin o oferta de reinnoire sa una de portare? (cum ar venii daca din Orange Romania Communications ma pot duce inapoi la Telekom, dar cu o oferta de reinnoire, nu una de portare, deoarece la telekom iti poti reinnoii abonamentul cu 3 luni inainte adaugand un telefon).

1 Soluţie acceptată‚

Blue12
Senior

Dvs. sunteti client al fostului Telekom/Romtelecom, deci acum sunteti client Orange Romania Communications. Daca vreti sa va portati in Telekom Mobile nu veti primi oferta de prelungire, ci de portare.

Daca vreti sa ramaneti in Orange, va recomand sa depuneti o cerere de reziliere scrisa de mana si semnata, impreuna cu o copie de buletin insotita de fraza "Sunt de acord cu furnizarea acestei copii catre Orange Romania Communications S.A.", alaturi de datele dvs de contact. Peste cateva zile va va suna cineva ca sa reziliati contractul, dvs le spuneti ca nu doriti acest lucru, ci doriti doar o oferta mai buna, la un pret mai mic, iar ei va vor da acest lucru.

Asa am procedat si eu, si am primit un abonament de 6€ cu roaming, care nu e listat pe site, deoarece este disponibil doar la fidelizare.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Aurel,

Tu acum esti client Orange Romania Communications, nu? Daca da, singura oferta pe care ti-o poate face Telekom-ul va fi de portare, nu de reinnoire, pentru ca nu mai esti client Telekom.

Cu toate astea, daca vrei o noua oferta, poti cere sa fii contactat de catre un consultant de la Ofertare si poate va intelegeti la o oferta buna.

Mijloacele de contact sunt mai jos:

  • 300 (apel gratuit din reteaua Orange si Orange Romania Communications)
  • 0374300300 (apel cu tarif normal din alte rețele și din roaming)
  • 0711001930 numar apelabil din roaming - apelul este gratuit din orice rețea din Uniunea Europeana; pentru apelurile către România din țări nonUE taxarea se va face conform tarifelor locale din țara respectivă
  • 021 9890 - pentru informații despre oferte

    Sau e-mail: infoclienti@orange.com

Mai multe informatii aici.

Client Orange

Salutare!

Tu știi cel mai bine ce îți dorești și trebuie să cântărești foarte bine ce-ți dorești!  E simplu:

Dacă vrei să rămâi la OROC, ceri o ofertă de reînnoire, iar dacă vrei la Telekom, ceri o ofertă de portare.

Succes orice ai alege!

delfinas
#StarMember

Cum au menționat și colegii, va fi portare către Telekom. Problema e că nemții vor să vanda și divizia mobilă de la Telekom...ghici unde ai putea ajunge? 🙂

Blue12
Senior

Dvs. sunteti client al fostului Telekom/Romtelecom, deci acum sunteti client Orange Romania Communications. Daca vreti sa va portati in Telekom Mobile nu veti primi oferta de prelungire, ci de portare.

Daca vreti sa ramaneti in Orange, va recomand sa depuneti o cerere de reziliere scrisa de mana si semnata, impreuna cu o copie de buletin insotita de fraza "Sunt de acord cu furnizarea acestei copii catre Orange Romania Communications S.A.", alaturi de datele dvs de contact. Peste cateva zile va va suna cineva ca sa reziliati contractul, dvs le spuneti ca nu doriti acest lucru, ci doriti doar o oferta mai buna, la un pret mai mic, iar ei va vor da acest lucru.

Asa am procedat si eu, si am primit un abonament de 6€ cu roaming, care nu e listat pe site, deoarece este disponibil doar la fidelizare.