anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Predare echipamente de la fostul Telekom in București

Georgiana10
Începător

Buna ziua,

Am mers in București la 3 magazine Orange sa predau echipamentele de la fostul Telekom si se pare ca nu se poate preda,m-au trimis de la un sediu la altul ca nu au procedură .

A predat cineva prin curier sau a solicitat sa vina cineva de la ei sa le ridice?Cum se procedează?

Va mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Update 25 martie 2024

Returul echipamentelor Orange Romania Communications se poate face prin mai multe modalități:

  • După reziliere, clienții vor primi un SMS în care vor regăsi enumerate toate echipamentele pe care trebuie să le returneze. În maximum 2 zile de la primirea mesajului, vor fi contactați telefonic de către un curier Cargus pentru a prelua echipamentele de la adresa comunicată la momentul transmiterii cererii de reziliere. Acesta este un serviciu oferit gratuit. Echipamentele pot fi predate curierului Cargus fie de titularul abonamentului, fie de o altă persoană.
  • În cazul imposibilității predării echipamentelor către curierul Cargus, clienții pot merge în oricare dintre magazinele Orange Romania Communications (https://www.orange.ro/shops ) - cele marcate pe hartă cu mov - pentru returnarea gratuită a echipamentelor.
  • Returnarea echipamentelor se poate fase și prin orice serviciu de curierat (cost suportat de client), achitând taxa aferentă acestui serviciu, la adresa punctului de colectare: CTDI ROMANIA SRL: Strada Buiacului nr 2, Corp Logicor Clădirea B, Unitățile B2/B6, intrare B6, 077135, Mogoșoaia, Ilfov. NU este posibilă predarea personală la locație.

Mai multe detalii aici - https://www.orange.ro/help/cum-returnez-echipamentele-daca-sunt-client-orange-romania-communication-...

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Georgiana,

Da, se poate solicita ridicarea de la adresa ta. Iti recomand sa iei legatura cu cu consultant la numarul 300 sau 0374 300 300 (din orice retea) si sa ceri sa fie ridicate echipamentele de la adresa. De asemenea, intreaba si cat ar fi costul pentru acest serviciu. Ar trebui sa fie in jur de 6 Euro. Dar verifica, in caz ca s-a modificat.

Predarea personala se poate face in magazinele Orange Romania Communications.

Pentru Bucuresti, am gasit unul la adresa: Drumul Taberei Nr. 41, București 061361.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Salut!

Așa cum spunea și arsradu, predarea echipamentelor de la fostul Telekom se face doar în magazinele Orange Romania Communications.

Adresa Drumul Taberei Nr. 41 este corectă.

Georgiana10
Începător

Dupa ce m-au trimis de la un sediul la altul,ultimul sediu pe care l-am vizitata m-a informat  ca se mai poate preda doar in sediul din Dorobanți.Oricum este o bătaie de joc.Voi solicita sa il trimit prin curier si voi incerca sa fac si o reclamație la ANPC.

Va mulțumesc!

EcaterinaBicesc
Începător

Am solicitat și eu sa vina un tehnician să ridice echipamentul, răspunsul a fost că nu au personal disponibil și după ce am încheiat convorbirea, am primit pe email numele unei firme de curierat din cadrul Orange,situata in Bolintin vale cred, o să sun să văd cât costă de la asemenea distanță (Buc.sector 3) pt.a preda un amărât de modem invechit. 

DanielaH
Moderator

Update 25 martie 2024

Returul echipamentelor Orange Romania Communications se poate face prin mai multe modalități:

  • După reziliere, clienții vor primi un SMS în care vor regăsi enumerate toate echipamentele pe care trebuie să le returneze. În maximum 2 zile de la primirea mesajului, vor fi contactați telefonic de către un curier Cargus pentru a prelua echipamentele de la adresa comunicată la momentul transmiterii cererii de reziliere. Acesta este un serviciu oferit gratuit. Echipamentele pot fi predate curierului Cargus fie de titularul abonamentului, fie de o altă persoană.
  • În cazul imposibilității predării echipamentelor către curierul Cargus, clienții pot merge în oricare dintre magazinele Orange Romania Communications (https://www.orange.ro/shops ) - cele marcate pe hartă cu mov - pentru returnarea gratuită a echipamentelor.
  • Returnarea echipamentelor se poate fase și prin orice serviciu de curierat (cost suportat de client), achitând taxa aferentă acestui serviciu, la adresa punctului de colectare: CTDI ROMANIA SRL: Strada Buiacului nr 2, Corp Logicor Clădirea B, Unitățile B2/B6, intrare B6, 077135, Mogoșoaia, Ilfov. NU este posibilă predarea personală la locație.

Mai multe detalii aici - https://www.orange.ro/help/cum-returnez-echipamentele-daca-sunt-client-orange-romania-communication-...