anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Predare echipamente CRAIOVA

bio
Junior

A reusit cineva sa predea echipamente de TV + Telefonie fixa + Internet in CRAIOVA?

La adresa depozitului nu este nimeni. La numarul de telefon al depozitului nu raspunde nimeni (Depozit Orange Romania Communications, Str. Raului nr.397, Craiova, Dolj. Telefon: 0251429228). Am incercat saptamani intregi

La 0374300300 ajung pana in punctul "te rugam sa astepti, verificam pentru tine... serviciul este temporar indisponibil, te rugam sa revii mai tarziu, la revedere".  

Cand trimit mesaje prin portalul orange, primesc aceleasi mesaje scrise dintr-un script...  "poti sa predai curierului echipamentele"... cum sa predau curierului cand la telefon la depozit nu raspunde nimeni? este incredibil raspunsul. 1 curierul o sa mi le intoarca instant inapoi daca nu raspunde nimeni la telefon, 2 cum pun eu ditai parabolica la curier, 3 de ce sa platesc curier daca eu pana la "presupusul depozit din Craiova" fac 5 minute cu masina.

Poate e cineva care a reusit, sa ma ajute si pe mine, ca cei de la orange probabil o sa imi dea acelasi raspuns... trimite la curier...

Are cineva un ALT NUMAR de telefon in afara de cel pe care l-am mentionat eu mai sus?

Orice ajutor e de apreciat.

Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Update 25 martie 2024

Returul echipamentelor Orange Romania Communications se poate face prin mai multe modalități:

  • După reziliere, clienții vor primi un SMS în care vor regăsi enumerate toate echipamentele pe care trebuie să le returneze. În maximum 2 zile de la primirea mesajului, vor fi contactați telefonic de către un curier Cargus pentru a prelua echipamentele de la adresa comunicată la momentul transmiterii cererii de reziliere. Acesta este un serviciu oferit gratuit. Echipamentele pot fi predate curierului Cargus fie de titularul abonamentului, fie de o altă persoană.
  • În cazul imposibilității predării echipamentelor către curierul Cargus, clienții pot merge în oricare dintre magazinele Orange Romania Communications (https://www.orange.ro/shops ) - cele marcate pe hartă cu mov - pentru returnarea gratuită a echipamentelor.
  • Returnarea echipamentelor se poate fase și prin orice serviciu de curierat (cost suportat de client), achitând taxa aferentă acestui serviciu, la adresa punctului de colectare: CTDI ROMANIA SRL: Strada Buiacului nr 2, Corp Logicor Clădirea B, Unitățile B2/B6, intrare B6, 077135, Mogoșoaia, Ilfov. NU este posibilă predarea personală la locație.

 

Mai multe detalii aici - https://www.orange.ro/help/cum-returnez-echipamentele-daca-sunt-client-orange-romania-communication-...

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

DanielaH
Moderator

Salut!

Vom întreba și noi colegii unde se pot preda echipamentele în Craiova și vom reveni.

Este vorba despre Orange Romania Communications, corect?

corect...

cel mai probabil colegii iti vor raspunde fix ce am scris eu mai sus

bio
Junior

Dupa alt mesaj in care am explicat tot ce am scris mai sus, primesc urmatorul raspuns...

---

Răspuns De E-mail (Orange Romania) (13.02.2023 13:25)
Stimate domnule Ciorbagiu Stelian,

In urma mesajului primit, va informam ca recuperarea echipamentului de catre echipa tehnica se efectueaza in termen de 60 zile de la desfiintarea serviciilor.
Echipamentele se pot returna la magazinul Orange Romania Communications( fost Romtelecom) sau prin curier la adresa: Craiova jud. Dolj str. Raului nr.397.

Lista magazinelor Orange Romania Communications S.A.: www.orange.ro/shops

---

Magazin ORC nu exista in Craiova, doar depozit. Aceleasi porcarii, aceleasi sfaturi.

Acelasi curier, aceeasi adresa. Acuma nici macar numar de telefon nu au mai scris la depozit. CUM LIVREAZA CURIERUL CEVA FARA UN NUMAR DE TELEFON? 60 de zile?! de ce 60? normal ca in aceste 60 de zile voi fi facturat in continuare. De ce nu ati pus 360 de zile, sa fie rotund si frumos.

Doamne fereste, pacat. Sper sa nu mai am de a face cu ORAGNE in viata mea. ORIBIL prin ce trec. Stau ca prostu si ma uit la parabolica si la niste echipamente, fara sa am cum sa le returnez...

In cazul in care cineva din CRAIOVA a reusit sa returneze porcariile acestea, anuntati-ma si pe mine va rog

Blue12
Senior

Buna!

Ai doua optiuni:

1) predai echipamentele prin curier, la adresa din Craiova

2) astepti sa vina echipa tehnica, lucru anevoios si indelungat, motiv pentru care pana la recuperarea echipamentelor, acestea vor fii facturate, indiferent daca sunt folosite sau nu.

Eu am predat echipamentele prin curier, in Craiova. Nimeni nu raspunde la acel telefon al depozitului, si nici n-a raspuns vreodata, dar echipamentele au fost livrate si au ajuns la destinatie. Orice depozit trebuie sa aiba angajati si receptie, deci este imposibil ca daca ajung echipamentele acolo, curierul sa nu aiba cui sa le dea. Eu le-am livrat cu Fan, de doua ori, pentru doua abonamente diferite si n-am avut nicio problema. 

Salut, 

Multumesc pentru raspuns.

Este incredibila solutia cu acest curier. Ai trimis si antenele parabolice prin curier? Cat a costat? Cred ca as iesi mai ieftin sa sun la fan courier si sa ii intreb ce magie fac ei de reusesc sa dea de acest depozit...

De ce as plati eu curier pentru niste echipamente care nu sunt ale mele. De parca atunci cand au fost instalate m-am dus eu sa le iau.

De ce as plati curier pentru un drum pe care pot sa il fac si eu, daca mi-ar raspunde cineva la orice...

Ma bucur ca tu ai rezolvat.

Antena nu trebuie returnata, doar decodoarele, telecomenzile si cardurile de vizionare. M-a costat in jur de 30-40 de lei. Daca stai aproape de Craiova sau ai drum pana acolo, poti incerca sa le returnezi fara curier, poate reusesti.

bio
Junior

INCREDIBIL ! Am reusit sa predau echipamentele personal. Astazi ca prin minune a fost cineva la depozit. In cazul in care mai trece si altcineva prin ce am trecut eu, ii recomand sa se inarmeze cu rabdare si mai ales sa insiste. Este loterie cand va fi cineva acolo. Este incredibil cum o companie de telefonie mobila NU ARE UN TELEFON la care sa suni incat sa stii daca se afla cineva sau nu la depozit.

De asemenea, cladirea cu poarta ROSIE culisanta este ceea buna. Este fix la strada, dupa ce se face curba din Strada Raului.

Succes tuturor, si multumesc de mesaje.

DanielaH
Moderator

Update 25 martie 2024

Returul echipamentelor Orange Romania Communications se poate face prin mai multe modalități:

  • După reziliere, clienții vor primi un SMS în care vor regăsi enumerate toate echipamentele pe care trebuie să le returneze. În maximum 2 zile de la primirea mesajului, vor fi contactați telefonic de către un curier Cargus pentru a prelua echipamentele de la adresa comunicată la momentul transmiterii cererii de reziliere. Acesta este un serviciu oferit gratuit. Echipamentele pot fi predate curierului Cargus fie de titularul abonamentului, fie de o altă persoană.
  • În cazul imposibilității predării echipamentelor către curierul Cargus, clienții pot merge în oricare dintre magazinele Orange Romania Communications (https://www.orange.ro/shops ) - cele marcate pe hartă cu mov - pentru returnarea gratuită a echipamentelor.
  • Returnarea echipamentelor se poate fase și prin orice serviciu de curierat (cost suportat de client), achitând taxa aferentă acestui serviciu, la adresa punctului de colectare: CTDI ROMANIA SRL: Strada Buiacului nr 2, Corp Logicor Clădirea B, Unitățile B2/B6, intrare B6, 077135, Mogoșoaia, Ilfov. NU este posibilă predarea personală la locație.

 

Mai multe detalii aici - https://www.orange.ro/help/cum-returnez-echipamentele-daca-sunt-client-orange-romania-communication-...