anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mesageria vocala nu funcționează.

Ghita6
Junior

Bună ziua! Am un abonament la Orange Communications și am încercat să sun la *100# pentru a activa mesageria vocală, dar nu am nicio opțiune disponibilă. Când sun la 555, mi se spune să activez mesageria vocală prin apelarea *100# mai întâi, iar apoi să sun la 555, dar chiar și după aceasta nu funcționează. Am discutat cu reprezentanții Orange în mai multe apeluri, dar nu au rezolvat problema și m-au tot trimis de la un operator la altul. Am făcut și o schimbare de cartelă, dar situația nu s-a remediat. Am activat mesageria vocală pe aplicația MyOrange, dar nu funcționează. Ce pot face pentru a rezolva această problemă? Menționez că am încercat să contactez relațiile cu clienții timp de două săptămâni, dar nu am primit nicio soluție până acum.

8 Răspunsuri 8

Razvan
#StarMember

Salut! Cel mai probabil serviciul de mesagerie vocală nu este, momentan, implementat și la OROC. Poate în cursul anului să dea drumul la acest serviciu. Deși ORO și OROC par să aibă aceleași servicii, totusi, fiind entități diferite, oferă servicii de telefonie mobilă diferite, una clasică (ORO), alta virtuală (OROC). 

GeorgianaD
Moderator

Salut, @Ghita6 !

Serviciul de mesagerie vocală este disponibil și pentru utilizatorii Orange Romania Communications.

I-am rugat pe colegi să verifice situația contului tău și ne-au comunicat faptul că serviciul este activ.

Ai reușit cu activarea lui? Funcționează acum?

 

nu nu au reusit nici macar nu am obtiune de activare

Bună,

Ai încercat să vezi dacă serviciul este deja activ? Ai posibilitatea să testezi direct?

 

da nu merge. Am sunat si la ei de la ei este activat dar nu funcyioneaza

Multumesc pentru info! I-am rugat pe colegii din departamentul tehnic să ne ajute cu verificări. Revin cu răspuns.

Blue12
Senior

Si eu am patit asta recent. Probabil se intampla ceva cu mesageria, si mie imi arata ca e activa dar nu intra robotul cand nu raspundeam. Cei de la 300 au rezolvat situatia

DanielaH
Moderator

@Ghita6, s-a rezolvat situația?