anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Inselatorie sau factura reala ?

Cristian88
Începător
Am primit un mesaj legat de-o factura Orange Fix unde mi se da si un numar al facturii, cu suma de plata, cod abonat si termen scadent pana la data de 24.06. Se specifica si link-ul unde pot vizualiza factura, cred.
Intrebarea mea e daca acest mesaj este intr-adevar venit de la Orange sau e vreo inselatorie ? Tind sa cred ca e o inselatorie deoarece eu nu mai am treaba cu Orange-ul atat fix cat si mobil, de ani de zile.
Voi atasa si un screenshoot.
Zi buna !
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, Cristian88! Bun venit în Comunitatea Orange! De la 1 octombrie 2021, operatorul de servicii fixe Telekom Romania Communications a devenit parte din grupul Orange. Ai avut sau ai servicii fixe de la fosta companie Telekom?

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator
Salut, Cristian88! Bun venit în Comunitatea Orange! De la 1 octombrie 2021, operatorul de servicii fixe Telekom Romania Communications a devenit parte din grupul Orange. Ai avut sau ai servicii fixe de la fosta companie Telekom?

Razvan
#StarMember
Bine ai venit! Factura este reală și aparține de Orange România Comunications, fostul Telekom România Comunications. Plătește cu incredere factura.

Cristian88
Începător
Eu personal, nu am servicii de telefonie fixa la fostul Telekom; dar din ce stiu, a avut altcineva si cel mai probabil pentru ca a fost trecut numarul meu de telefon, ca numar de contact aferent contractului respectiv; mesajul legat de plata, a ajuns la mine. Am inteles ! Multumesc !

Anonim
Neaplicabil
@Cristian88 dar ai avut alt serviciu fix de la Telekom? de exemplu, internet FIX? tv prin cablu etc? Daca da, inseamna ca esti abonat Orange Romania Communications, Cei de la Orange nu au preluat doar clientii de telefonie fixa ci toti utilizatorii de servicii fixe care au fost la Telekom! ba chiar si pe cei care au avut pachete la Telekom combinate -servicii fixe+servicii mobile.

Ioana9
Începător

De ce am plătit înainte câte 65 de lei factura,și acuma de 2 luni plătesc câte 140 de lei?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Posibile cauze:

1. oferte (reduceri) care au expirat si acum te taxeaza la tarif normal

2. marirea cu 1 euro/serviciu a abonamentelor

3. cost suplimentar.

Iti recomand sa compari facturile din ultimele luni (una de 65 si una de 140), vezi ce e diferit intre ele. Tind sa cred ca nu mai ai niste reduceri pe care le aveai pana acum. 

Client Orange