anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Discriminarile Orange vs Orange Romania Communications

Blue12
Senior

Buna ziua!

Vreau sa va spun parerea mea despre Orange, respectiv Orange Romania Communications si discriminarile care se fac intre clientii acestor doua companii.

Din anul 2022, compania Telekom Romania Communications a devenit parte a grupului Orange, si a fost redenumita in Orange Romania Communications. Daca Telekom Fix a fost preluat de Orange, desi OROC este o companie diferita de Orange Romania, dar totodata apartine aceluiasi grup Orange, atunci de ce se fac discriminari intre clienti?

Prin discriminari ma refer in principal la ofertele abonamentelor de Black Friday, si nu numai. Toate abonamentele reduse semnificativ sunt disponibile doar pentru clientii Orange, in timp ce clientii OROC au abonamente de tot rasul, de exemplu abonamentul Mobil 7, la 9 euro pe luna, cu doar 2.5 gb de internet 🤦🏻‍♂️.

Am fost sunat de un numar Orange zilele acestea pentru un sondaj de opinie despre serviciile Orange. Cu ce drag as fi raspuns la acest apel, dar n-am putut si nu m-au sunat din nou. Cred ca aceasta nu este doar parerea mea, ci a multor clienti OROC. Sa fiu sincer, mi-as dori si eu un Fun 10 redus la 5 euro, sau un Smart 15 redus la 7.5 euro. De ce nu?

Sper ca Orange va tine cont de aceasta parere. Multumesc

2 Răspunsuri 2

Blue12
Senior

Doresc sa transmit grupului Orange sa se hotarasca odata. Luni am vorbit pe djingo cu un operator ce mi-a spus ca abonamentele reduse sunt disponibile doar pt Orange. Chiar acum am primit si mesaj si email cum ca ofertele sunt disponibile si pt OROC. Va rog sa va hotariti.

In plus, oferta e disponibila doar online. Daca selectez sa modific abonamentul meu, ma redirectioneaza catre o zona unde trebuie sa imi las numarul ca sa fiu sunat, deci nu pot modifica abonamentul online....

Eu am cerut o oferta pt portare, și am primit-o prin contract la Orange Romania comunications