anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum inchid contractul cu Orange România Comunication

Cineva6272
Începător

Am nevoie de ajutor. Vreau sa ma mut pe alta rețea și nu știu cum sa închid contractul cu Orange România Comunication S.A.

Ma poate ajuta cineva?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Pentru OROC, ai aici instructiunile pentru rezilierea abonamentului.

Singura mea sugestie, daca te intereseaza si serviciile fixe, este sa verifici daca noul operator ofera servicii in zona in care te afli. Si asta inainte sa faci cererea de reziliere.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Salutare, 

Presupun ca ai mobil+fix de la fostul Telekom. Varianta ar fi portarea mobilului și rezilierea serviciilor fixe (evident, cu preaviz de 30 de zile). 

delfinas
#StarMember

Detalii despre rezilierea unui contract ai aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Pentru OROC, ai aici instructiunile pentru rezilierea abonamentului.

Singura mea sugestie, daca te intereseaza si serviciile fixe, este sa verifici daca noul operator ofera servicii in zona in care te afli. Si asta inainte sa faci cererea de reziliere.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Cineva6272: Orice portare a unui număr aflat în afara perioadei contractuale obligatorii se poate porta fără deranj și drumuri la vechiul furnizor. De portare se ocupă viitorul furnizor, cu acordul tău.  Simplu, doar să știi ce vrei și să-ți convină noua ofertă. Succes.