anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cei care am avut contract semnat cu Telekom acum cu cine mai avem contract?

CRLG_Mihai
Junior
Salutare, fuziune fuziune. Iar la Orange. Cei care avem sau am avut contract semnat cu Telekom acum cu cine mai avem contract. După fuziune nu am primit sau înștiințat sa înnoiesc vreun act în acest sens. Cert este că acum plătim către Orange.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
CRLG.Mihail, bun venit in Comunitate!!! Da, noul tau furnizor e Orange Romania Communications, iar contractul de vânzare-cumparare a fost unul comun, nu individual pt fiecare client preluat. Fuziunea s a întâmplat cu mai mult de jumătate de an în urmă, nu acum. Poți reînnoi contractul, să primești altă ofertă sau să-l închizi, daca nu-ți place OROC. Detalii despre OROC și modalitățile de contact, găsești aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-serviciile-produsele-orange-romania-communications

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

CRLG_Mihai
Junior
Și cel mai interesant lucru e cum depanez eu din aplicație conexiunea modemului din pachetul smartWIFI 7 daca nici măcar nu apare această opțiune. Echipamentele de la Telekom se vor schimba,cartela respectivului modem va mai fi înlocuită cu una mai "actuala"? Cine ne mai răspunde la vreo eventuala sesizare daca Telekom nu mai e. Am înțeles că s-au preluat serviciile fixe telekom cu clienti cu tot dar acte nu mai semnam?

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
CRLG.Mihail, bun venit in Comunitate!!! Da, noul tau furnizor e Orange Romania Communications, iar contractul de vânzare-cumparare a fost unul comun, nu individual pt fiecare client preluat. Fuziunea s a întâmplat cu mai mult de jumătate de an în urmă, nu acum. Poți reînnoi contractul, să primești altă ofertă sau să-l închizi, daca nu-ți place OROC. Detalii despre OROC și modalitățile de contact, găsești aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-serviciile-produsele-orange-romania-communications

Vio73
#StarMember
Salutare! Un furnizor poate fi vândut către o altă entitate, iar contractele existente merg înainte, iar în momentul în care expira, se poate cere prelungirea sau rezilierea contractului respectiv. Deci Telekom Romania Comunication a fost cumpărat de către Orange Romania Comunication încă de la sfârșitul anului trecut, dar trecerea efectivă a clienților sunt noua denumire s-a realizat in iarna-primăvara acestui an. Treptat, Orange Romania Comunication se va integra în cadrul Orange Romania și se vor uni. Dar procesul respectiv va mai dura! Sper că am clarificat neclaritățile!

Razvan
#StarMember
Bun venit. De fapt nu a fost fuziune, a fost cumpărare directă, odată cu compania au fost vândute si activele ei, in speță, angajații, clienții de fix și mobil ai TLKRC, echipamentele și punctele de lucru. Mai multe detalii despre acest lucru găsești pe www.hellofix.ro https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-serviciile-produsele-orange-romania-communications

CRLG_Mihai
Junior
Interesant deci cineva undeva a omis sau omite un aspect. Din toate apelurile către operatorii Telekom sau Orange am primit răspuns că fuziunea a avut loc în perioada iernii dar nici până în luna iulie nu am "fost preluați" de orange. Zic asta pentru că de 2 luni mă lupt cu un deranjament la un Smartwifi și am fost pasat de la operatori Telekom la Orange și invers și tot cu deranjament nerezolvat am rămas.