anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Atenție! Urmează alta majorare de la 1 aprilie.

Nita
Junior entuziast

Cu data de 01 aprilie au anunțat o noua majorare cu 1 euro/ serviciu.Cititi atent factura sau orice înscris primiti de la Orange!

13 Răspunsuri 13

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mulțumim pentru sfaturi și atenționare!

Razvan
#StarMember

Salutare! Mulțumesc cu recunoștință pentru informare! 🥰😊♥️

tomaciprian
Cunoscător

Majorare la fostul Telekom - OROC (sau cum imi place mie sa-i spun "fake Orange")


And04
Senior

Multumim pentru informare!

delfinas
#StarMember

Niță, mulțumim pentru avertizare, dar e bine ca informația sa fie completă. Se referă la serviciile OROC (fostul Telekom).

Blue12
Senior

Multumesc.

Eu pe factura din februarie nu am primit nicio notificare. Deci se va ajunge la 2€ majorare, fiindca si abonamentele OROC au fost majorate in decembrie. Totusi, cred ca daca insisti la serviciul clienti poti rezolva sa nu ti se mareasca abonamentele. 

Pentru mine aceasta majorare ar insemna ca pentru un numar+un Chromecast as plati 110 lei (pentru Chromecast  as avea de platit 6€, acum platesc 5€, bine ca sade'n cutie). Iar pentru alte doua numere as plati 70 de lei in total. Cu tot cu vechimea de 20 de ani in Telekom, vechime ce am inteles ca s-a transefrat la OROC.

Dragut... 110 lei (pentru un abonament cu 2.5gb internet+Chromecast ce sade'n cutie)+70 de lei (pentru doua abonamente cu 8gb net), deci 170 de lei.

De ce nu renunti la Chromecast?

Perioada contractuala expira abia in mai. I-am pierdut si incarcatorul.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Daca vine un al doilea val de scumpiri, la aceleasi abonamente, prognoza meteo la Orange nu arata prea bine. O sa ploua cu rezilieri si-o sa ninga cu portari. Cu toate astea, cer variabil, mai mult senin, in emisfera Digi.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil
Anunţ
Anunţ

Salutare!

Nimănui nu-i convine să îi mărească abonamentele anual. Din câte înțeleg, e vorba despre OROC.

Mai ai un topic recent aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-romania/aten%C8%9Bie-urmeaz%C4%83-alta-majorare-de-la-...

Nu știu unde vor să ajungă și nu vor face decât să mai alunge o parte dintre clienți, din păcate! 

Anonim
Neaplicabil

Da, am omis să precizez că este vorba de fostul Telekom. 

Razvan
#StarMember

Entități diferite, strategii diferite. Întâi atragi clienți cu abonamente cu 50% reducere și apoi le majorezi cu 1€/per abonament, deși dpdv juridic, abonamentul intreg se majorează cu 1€, adica de la 10 la 11 euro si fiindcă ai 50% reducere pe toată perioada contractuală, majorarea ar trebui să fie de 0,5€.