anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Anulare contract Orange Romania Communication telefonie fixa + net + tv

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Buna seara!
As dori sa anulez cat mai curand contractul de telefonie fixa + net + tv. Acest contract îmi expira in anul 2024.
Ce as putea face in aceasta situatie?
Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Buna, Miha.Mihaela! Pentru a rezilia contractul incheiat cu Orange Romania Communications S.A. trebuie sa ne trimiti: o cerere scrisa, copie dupa CI a titularului cu mentiunea: "sunt de acord cu furnizarea acestei copii catre Orange Romania Communications S.A.", semnatura si data. Le poti trimite la una dintre urmatoarele destinatii: - fax - la numarul 021.440.3390, - e-mail - la adresa rezilieri@orange.com, - posta - la adresa Orange Romania Communications S.A.. Strada Drumul Taberei, nr. 41-43, etaj 3, Sector 6, Bucuresti, Cod Postal 061361. Cererea scrisa trebuie sa contina numele titularului de contract, semnatura, data, serviciile la care doresti sa renunti si codul de facturare. Dupa ce trimiti solicitarea, colegii te vor contacta si iti vor oferi informatiile necesare.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Neaplicabil
Buna ,poți suna pt detalii la numărul de telefon 300 număr apelabil din rețeaua Orange ,un operator îți va oferi mai multe informații

FLo1
#StarMember
@Miha: Ciudat cum ai aproape 24 de luni de obligativitate contractuală. Să înțeleg că nu știai ce vrei? Ai contractat servicii de care te puteai lipsi? Cu siguranță aceste servicii au venit cu niște echipamente, deci simpla renunțare nu va fi posibilă, ci doar cu ceva penalități. Afli detalii cu un apel la 300 - serviciul clienți.

Pololică
#StarMember
Probabil a facut un pachet de Orange Love (eventual a portat si numarul de fix) si a obtinut un pret mai mic si acum probabil s-a razgandit (o contra oferta de la fostul operator la care era abonat?).

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Eu am prelungit acest contract fara sa dau atentie ca este pe 6 sau 24 de luni. Plus ca aveam nevoie de cele 3 servicii, mai ales de internet pt ca lucram de acasa. Deci nu conta pe cate luni era prelungit. Acest contract s-a prelungit doar printr-un apel telefonic. M-au sunat sa-mi spuna ca expira. Si normal ca am fost de acord, n-am schimbat nimic la el din cate stiu eu, a ramas acelasi. Dar apoi am observat ca dau putin cam mult fata de obicei la factura. Iar ieri mi s-a oprit internetul si mi-au spus ca trebuie sa astept o luna pana la remedierea acestuia. Eu lucrez, am nevoie de internet. Din cauza asta m-am decis imediat sa-l anulez. Mai bine îmi fac abonament in alta parte si dau 70 lei, nu 200 lei.

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă este din vina lor, depune o cerere de reziliere la adresa de email serviciul.clienti@orange.ro și spune-le că au probleme și vrei să reziliezi pe motiv de nefuncționalitate. Ei trebuie ori să remedieze rapid problema, ori să-ți rezilieze fără costuri. Nu înțeleg de ce trebuie să dureze o lună! Succes!

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Multumesc!

Vio73
#StarMember
Cu mare drag!

Pololică
#StarMember
@Mihaela: un sfat pe viitor: contractele cu operatorii de servicii de cablu, internet și mobil nu expira, c. i ies din perioada minima obligatorie. După data respectiva se prelungesc, automat, pentru încă o luna și tot asa pana se decide altfel (ori se reziliaza, ori se modifica prin fidelizare). Dacă operatorul îți zice ca expira, corectează-l. Scrie în contract ca are o perioada minima, nu maxima (ca la contractele de chirie).

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Ok, multumesc pt aceste detalii.

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Situatia mea este generata de o avarie de zona iar termenul estimativ de finalizare este 31.07.2022. Este ok sa dureze atat de mult? Înteleg ca mai sunt probleme, dar ma asteptam la o saptamana, doua max.

DanielaH
Moderator
@Miha.Mihaela, ești client Orange România sau Orange Romania Communications?

Miha_Mihaela
Junior entuziast
Orange Romania Communications.

Buna, Miha.Mihaela! Pentru a rezilia contractul incheiat cu Orange Romania Communications S.A. trebuie sa ne trimiti: o cerere scrisa, copie dupa CI a titularului cu mentiunea: "sunt de acord cu furnizarea acestei copii catre Orange Romania Communications S.A.", semnatura si data. Le poti trimite la una dintre urmatoarele destinatii: - fax - la numarul 021.440.3390, - e-mail - la adresa rezilieri@orange.com, - posta - la adresa Orange Romania Communications S.A.. Strada Drumul Taberei, nr. 41-43, etaj 3, Sector 6, Bucuresti, Cod Postal 061361. Cererea scrisa trebuie sa contina numele titularului de contract, semnatura, data, serviciile la care doresti sa renunti si codul de facturare. Dupa ce trimiti solicitarea, colegii te vor contacta si iti vor oferi informatiile necesare.

Buna ziua ! Asta am sa fac si eu  sa reziliez contractul cu dvs de net , fibra tv  pt ca trecut de la 1000 la 2300 viteza cu 2 meshuri   Si nu sunt multumit deloc  ! Ansolut de loc   Roterul zte 5 g nu cred ce ok    Teststi aparatele noi care le trimiteti pe teren  ! Au fost tehnicieni au schimbat unul si tot nu net  mai ales seara dupa ora  17  nici vb de netflix  youtube sa prin pe tv ! Asa ceva nu am patit niciodata  nici cu netul de  500 ! Ffff  slab e netul de la orange cu routerul de z2300  negre zte ! Pacat