anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme MyOrange

Cichity
Junior

Numarul meu de abonament imi apare in aplicatia MyOrange ca fiind o cartela prepay.Am instalat si sters de nenumarate ori,degeaba.La relatii cu clientii persoana de call center(f slab pregatita) nu a putut sa ma ajute.aveti vreo idee?multumesc

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți să le scrii din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Sau pe Chatul Djingo:

https://www.orange.ro/servicii/chatbot/

Sper să primești ajutor de data aceasta!

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare!

Cand ai facut abonamentul? Modificarile de genul asta dureaza pana la 48 de ore pana ajung sa fie vizibile.

arsradu
#StarMember

Salut,

A fost de la bun inceput numar de abonament? Sau a fost migrat de la Prepay? Daca nu ai facut tu trecerea la prepay, nu prea ar avea de ce sa apara numarul respectiv ca si cartela prepay.

Din pacate, nu prea te putem ajuta mai mult de atat in Comunitate. Suntem in mare parte clienti ca si tine.

Cu toate astea, mi se pare ciudat sa nu te poata ajuta cei de la Relatii Clienti. Ce ti-au zis mai exact?

Client Orange

A fost prepay orange pana in 2017.de atunci pana acum 2 luni abonament Digi.La relatii cu clientii a zis ca se rezolva cu o reinstalare.Teapa.

Da, probabil ca a ramas cu ultimul status de pe partea Orange (adica prepay).

Deci, ca sa fie foarte clar pentru mine. 😄 Initial a fost prepay. L-ai portat la Digi. Si...acum e portat inapoi la Orange...dar la abonament? Daca da, de cat timp e din nou in Orange?

Cat despre reinstalare...sincer, nu stiu la ce se refera. Ce sa reinstalezi...? Aplicatia My Orange? Poate o schimbare de SIM. Asta da. Si se poate face gratuit intr-un Orange Shop. Dar ma indoiesc ca o sa ajute. Iar reinstalarea aplicatiei (in caz ca despre asta e vorba) cu atat mai putin. Pentru ca problema e pe cont!

Client Orange

Salut, @Cichity! Bun venit în Comunitate!

Putem ruga și noi colegii să verifice situația ta. Dacă vrei, ne poți trimite numărul de telefon în cauză în mesaj privat. Mulțumim.

Nr.tel 0742.xxx.xxx

Mulțumesc pentru detalii. Am trimis situația colegilor și revin când am un răspuns, aici sau în mesaj privat.