anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot schimba adresa de mail a contului meu?

matei1971
Începător

Pot schimba adresa de mail a contului meu?

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@matei1971, ai reușit să schimbi adresa de e-mail?

Așa cum spunea și arsradu, adresa de e-mail folosită la crearea contului nu se poate modifica. Se poate modifica doar adresa din câmpul de date personale (pentru contact/ newsletter) - din secţiunea Setări cont/ date personale.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Matei, bun venit in Comunitate!!!

Ai aici detalii despre cum se poate schimba adresa de mail a contului My Orange si a Comunitatii: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-modific-datele-personale-n-contul-online-112

FLo1
#StarMember

@matei1971: Bun venit în Comunitate. DA, se poate schimba adresa asociată contului tău My Orange, accesând varinata web (desktop) a contului. Regăsești un topic similar cu soluție, discutat aici în Comunitate: https://comunitate.orange.ro/t5/aplica%C8%9Bia-my-orange/cum-modific-adresa-email-cont-my-orange/m-p...Răspuns modificat în urma modificării referinței menționate. Îmi mențin totuși ideea utilizării de ”alias (nume utilizator)”: indiferent de adresa de email, conectarea va rămâne cu aceleași referențiale.

Te așteptăm să revii pe topic să ne confirmi dacă ai reușit să faci modificarea. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Adresa de mail de contact, da. Se poate schimba folosind pasii dati de colegi mai sus. Adresa de mail de login, nu se poate modifica. In cazul asta, se creeaza cont nou.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@matei1971: Ca idee, indiferent de adresa de email pe care o poți schimba tot de la ”date personale” din setările contului MyOrange (varianta web), îți sugerez utilizarea unui alias (nume utilizator): Va fi același indiferent de adresa de email pe care o ai, indiferent de câte ori îți vei schimba adresa de email. Încearcă doar.

FLo1_0-1683270360205.png

 

 

DanielaH
Moderator

@matei1971, ai reușit să schimbi adresa de e-mail?

Așa cum spunea și arsradu, adresa de e-mail folosită la crearea contului nu se poate modifica. Se poate modifica doar adresa din câmpul de date personale (pentru contact/ newsletter) - din secţiunea Setări cont/ date personale.