anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Router Huawei HG 658 V100R001

Simi1
Începător

Buna seara! Cum i-mi pot accesa router-ul altfel, avand in vedere ca nu merge cu 192.168.1.1? Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Simi,

Bun venit in Comunitate!

E o problema cu acele modem-uri ADSL. In special cele mostenite de la Telekom.

Ia legatura cu un consultant (incepand de maine dimineata) folosind mijloacele de contact de aici, si vezi daca se poate rezolva ceva. Poate trebuie inlocuit echipamentul. Nu stiu sa poti sa accesezi altfel interfata decat prin acel IP.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Simi,

Bun venit in Comunitate!

E o problema cu acele modem-uri ADSL. In special cele mostenite de la Telekom.

Ia legatura cu un consultant (incepand de maine dimineata) folosind mijloacele de contact de aici, si vezi daca se poate rezolva ceva. Poate trebuie inlocuit echipamentul. Nu stiu sa poti sa accesezi altfel interfata decat prin acel IP.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salut! 

Încearcă 192.168.3.1 sau aplicația AiLife. 

Buna! Nu merge nici cu IP 192.168.3.1, iar aplicatia AiLife nu am gasit-o nici in App Store pt. mobil si nici in Microsoft Store. Care-i treaba?

AiLife este o aplicație dezvoltată de Huawei pentru administrarea produselor prin intermediul unei aplicații, iar 192.168.3.1 este adresa la care mă conectez eu la routeruleu Huawei și ma gândeam ca poate merge ai la tine. 

FLo1
#StarMember

@Simi1: Bun venit în Comunitate.  Permite accesul site-ului, chiar dacă Windows-ul are acea securitate la accesare. Eventual încerci cu alt browser. Succes.

Buna! Am incercat cu Edge si Google si acelasi rezultat.

Da @Simi1, pentru că o setare de sistem sau de aplicație de firewall va returna același rezultat, indiferent de browserul utilizat. Dar la astfel de situații era alternativa "access anyway linkul respectiv".

O variantă ar mai fi configurarea de pe mobil, tot din browser, cu condiția să ai WIFIul activat, iar parola "by default" o regăsești pe spatele device-ului. Detalii regăsești inclusiv în manualul routerului. 

BTW: Fiecare device își are ... leacul. Dacă se configurează mai greu, nu înseamnă că trebuie schimbat automat. Răbdare. 😉