anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange TV GO - cum dezactivez modul sleep?

Mariom
Junior

Buna seara,
Aplicatia este setata sa intre automat in StandBy la fiecare 10min. Este absolut oribila de utilizat in aceasta situatie.

Practic nu poti viziona nimic linistit.

Trebuie sa stai cu telecomanda in mana.

Nu am gasit nici o setare de unde sa dezactivez acest lucru. Eu folosesc versiunea de Chromecast. A descoperit cineva dacs exista posibilitatea sa dezactivezi modul sleep al acestei aplicatii?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai încercat să dezinstalezi/ reinstalezi aplicația? Mă gândesc că s-ar reseta automat această setare de intrare in stand by la un anumit interval! Eu am aplicația pe 2'tv-uri cu android și merge impecabil de ani de zile!

Încearcă așa și revino cu detalii dacă tot nu vrea!

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai încercat să dezinstalezi/ reinstalezi aplicația? Mă gândesc că s-ar reseta automat această setare de intrare in stand by la un anumit interval! Eu am aplicația pe 2'tv-uri cu android și merge impecabil de ani de zile!

Încearcă așa și revino cu detalii dacă tot nu vrea!

Baftă!

Am dezinstalat aplicatia dar la reconectare, imi da eroare “prea multe dispozitive asociate”…. Acum nu stiu de unde prea multe…Nu m-am conectat in cont decat cu un Chromecast si cred ca o singura data cu telefonul, probabil unul este extrem de mult pentru aceasta aplicatie. 
Nici nu gasesc de unde sa vad lista dispozitivelor asociate, Aplicatia MyOrange este la fel de intuitiva si nu gasesc nimic…Vreo idee unde vad si eu dispozitivele alea multe care au umplut memoria cea mica a acestei aplicatii?

RafaHelper
#StarMember

Salut @Mariom 

Folosești acest dispozitiv conectat la un TV si faci Chromecast pe televizor?

https://www.orange.ro/magazin-online/google-chromecast-3-black-pd-45969

 Salut! Folosesc un MI Tv stick

  • Intră pe telefon, în aplicație și vezi cate ai, eventual mai ștergi din ele. Ți-am atașat poze. Și mie îmi mai apare așa și mai șterg din ele.

Multumesc pentru raspuns! 
Deci trebuia sa intru in aplicatia OrangeTV….am reusit sa intru de pe telefon sa vad dispozitivele.

Acum imi da eroare de verificare desi am incercat de 4 ori, codul de verificare trimis prin SMS a fost introdus corect….☹️

Mai dă erori, dar sper să reușești în final. Ultima soluție, dacă nu reușești nici cu aplicația de pe telefon dezinstalată/ instalată este să le scrii la adresa aplicatii@orange.com. Acolo le dai numele și prenumele, un număr de telefon și adresa de email asociată contului. Sper să fie ok. Pe mine m-au rezolvat ultima dată acum vreo 2 ani și nu au mai fost deloc probleme.

Multumesc, mult pentru ajutor!

Sunt dator cu o bere!🥂

Am reusit sa ma conectez prin Codul QR.

Din pacate, dupa aprox 15min, tot intra in Sleep mode ☹️

Atunci incearcă să le scrii la adresa aplicatii@orange.com, cum ți-am spus! Sunt profesioniști acolo. Baftă!