anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Clever Taxi este gratuit?

Laura_cio
Senior
Orange deține aplicația Clever Taxi? Dacă da, este gratuită?
1 Soluţie acceptată‚

Ciucuras
Cunoscător certificat
E singura aplicatie de internet pe care o am descarcata. Nu stiam ca apartine Orange. Ce chestie, sa aleg sa folosesc aceasta aplicatie de taxi fara sa stiu ca apartine Orange. :). ca sa descarci aplicatia nu trebuie sa platesti, este gratuita. Poti folosi sa platesti cursa cu cash ori card. La plata cu cardul ai si reducere parca. Imi place ca gasesti repede masina, vezi pretul pe km, masina, soferul, are revieuri, ai posibilitatea sa accepti ori sa refuzi. Pana sa vina masina poti sa vorbesti cu soferul prin chatul pus la dispozitie.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Razvan
#StarMember
Orange România sustine aplicația de taximetrie, Clever Taxi, care reunește toate companiile de taxi din tara. Cu un click dai comanda și te localizează automat, ne mai fiind nevoie sa dai coordonatele locației în care te afli. Traficul realizat prin aceasta aplicație consuma din traficul de date inclus în abonament/extraoptiune prepay.

Miha_Z
#StarMember
Aplicatia este gratuita, insa traficul de internet efectuat pentru descarcarea ei se taxeaza conform planului tarifar activ. Clever taxi este o aplicatie dezvoltata pentru sistemele de operare iOS, Android si Windows Mobile si BlackBerry OS. Prin descarcarea aplicatiei cele mai cunoscute companii de taxi vor fi la dispozitia ta oricand, la orice ora, poti selectata compania dorita, modalitatea de plata ( cash sau direct din aplicaţie, prin SMS sau card bancar), iti poti alege soferul...

Vio73
#StarMember
Da, este gratuită, doar ce urmează costă. Sigur, se consumă și trafic de internet.

Ciucuras
Cunoscător certificat
E singura aplicatie de internet pe care o am descarcata. Nu stiam ca apartine Orange. Ce chestie, sa aleg sa folosesc aceasta aplicatie de taxi fara sa stiu ca apartine Orange. :). ca sa descarci aplicatia nu trebuie sa platesti, este gratuita. Poti folosi sa platesti cursa cu cash ori card. La plata cu cardul ai si reducere parca. Imi place ca gasesti repede masina, vezi pretul pe km, masina, soferul, are revieuri, ai posibilitatea sa accepti ori sa refuzi. Pana sa vina masina poti sa vorbesti cu soferul prin chatul pus la dispozitie.

Alex_G_
Cunoscător
Aplicația este gratuită și este ușor de folosit. Eu chiar o folosesc. Nu știam ca este o aplicatie făcută de cei de la Orange.

Miha_Z
#StarMember
Eu consider ca intre ei este vorba doar de un parteneriat, nu ca aceasta aplicatie e detinuta de Orange.

Vio73
#StarMember
Nu e făcută de Orange, ci doar o pot folosi și utilizatorii Orange.

Jay
Campion certificat
Nu cred ca Orange detine aplicatia, cred ca exista un parteneriat intre Orange si producatorul aplicatiei, Clever Tech.. Parteneriatul permite doar clientilor Orange sa achite prin sms, pt ceilalti clienti existand doar variantele standard de plata: cash, card sau din aplicatie, iar tariful pt varianta de plata prin sms, contine pretul cursei, bacsisul si costurile aferente procesarii acestui tip de plata... Aplicatia este gratuia, dar, foloseste net, bineinteles..

Alex_G_
Cunoscător
Cred ca ar putea sa ne lămurească aceste dileme un administrator atunci când va vedea topicul. Eu chiar sunt tare curioasa sa aflu mai multe informații concrete și sa imi lămuresc niște neclarități.

Razvan
#StarMember
Orange susține aplicația, nu este același lucru cu proprietar.

Alex_G_
Cunoscător
Cred ca s-au produs mici confuzii aici. Eu când intru pe un topic citesc ce s-a scris mai sus și dacă am văzut ca s-a oferit soluția unui răspuns, m-am gândit ca e cel corect. Iar eu am înțeles din ce se vorbea pe acolo ca aplicația ar fi deținuta de orange. Acum s-a lămurit acest aspect, nu e orange proprietar, ci doar partener/susținător. Va mulțumesc pentru clarificare!

Romeo_
Senior certificat
Nici eu nu stiam ca este in parteneriat cu Orange ca o foloseam mai des 😉

Miha_Z
#StarMember
Acum ca ai aflat sa ai spor la comenzi.

Vio73
#StarMember
Interesant, nu știam nici eu că doar dacă ești client Orange poți plăti din aplicație. E bine de știut! Mulțumesc!