anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Find my kids

Laura_cio
Senior
Știe cineva dacă Orange deține vreo aplicație de genul “Find my kids”, prin care urmărești copilul, dar și convorbirile lui?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
La Orange exista Oferta Smart Junior, ce presupune un ceas inteligent Alcatel Kids Watch Care Time si o cartela prepay cu servicii platite pentru 3 luni, iar, aplicatia folosita se numeste Move Time si ofera functii de notificare, localizare si monitorizare. Pot fi definite 10 numere pe care se poate suna si care pot apela ceasul. Poti defini zone in care este in siguranta copilul si sa fii notificat cand depaseste zona de siguranta sau cand apasa butonul de SOS de pe ceas.. De asemenea, de pe ceas, se pot trimite mesaje de maxim 15 secunde, catre unul sau catre toate numerele definite prin intermediul aplicatiei.. Aplicatia, insa, nu este furnizata de Orange, ai mai jos link-ul cu informatii suplimentare.. https://www.orange.ro/abonamente/oferta-smart-junior/

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Alex_G_
Cunoscător
Cu Orange Content Lock copilul tău este în siguranță pe internet, pentru că monitorizezi și filtrezi conținutul la care acesta are acces pe telefon sau tabletă și îl protejezi atunci când accesează pagini de internet, aplicații și jocuri din online. Serviciul este disponibil pentru telefoanele cu Android, prin aplicația cu același nume. Astfel, cu ajutorul aplicației pentru control parental pentru smartphone vei fi mai bine pregătit pentru a îndruma primii pași ai copilului tău în mediul online.

Alex_G_
Cunoscător
Nu știu dacă este exact răspunsul pe care îl cautai. Ei oferă opțiunea de a urmări și restricționa activitatea pe internet. Nu știu dacă ii poți urmări și convorbirile.

Alex_G_
Cunoscător
Aplicația content lock Monitorizezi și filtrezi apeluri, SMS-uri, funcții ale telefonului și pagini de internet. Cu această funcție poți monitoriza și bloca anumite contacte din agenda telefonului, aplicații sau pagini web, asigurând navigarea pe internet în deplină siguranță. Modificările sunt valabile în 20 de minute de la efectuarea acestora. Momentan, poți monitoriza doar activitatea din browserul implicit Android și browserul Chrome. De asemenea, poți alege blocarea instalării altor browsere pe telefon sau tabletă.

Vio73
#StarMember
Este o aplicație care monitorizează activitățile copilului pe dispozitivele cu android.

Jay
Campion certificat
La Orange exista Oferta Smart Junior, ce presupune un ceas inteligent Alcatel Kids Watch Care Time si o cartela prepay cu servicii platite pentru 3 luni, iar, aplicatia folosita se numeste Move Time si ofera functii de notificare, localizare si monitorizare. Pot fi definite 10 numere pe care se poate suna si care pot apela ceasul. Poti defini zone in care este in siguranta copilul si sa fii notificat cand depaseste zona de siguranta sau cand apasa butonul de SOS de pe ceas.. De asemenea, de pe ceas, se pot trimite mesaje de maxim 15 secunde, catre unul sau catre toate numerele definite prin intermediul aplicatiei.. Aplicatia, insa, nu este furnizata de Orange, ai mai jos link-ul cu informatii suplimentare.. https://www.orange.ro/abonamente/oferta-smart-junior/

Romeo_
Senior certificat
Foarte utila aplicatia, Alex G,.asa nu mai au acces la orice site-uri...dar mai util pentru Laura e raspunsul lui Jay ;)))

Mjian
Începător
Super aplicația Find my Kids. La început am folosit doar versiunea gratuită, dar fiind foarte mulțumit de funcții am ales sa trec la abonament pentru a beneficia de toate functiile. Pro - localizare live, Istoricul locațiilor și posibilitatea de a asculta sunetele din jurul telefonului copilului Contra - nu am gasit inca