anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dell Technologies şi Orange au lansat primul laptop 5G

Vio73
#StarMember

Dell Technologies şi Orange au finalizat testări ale primului laptop Dell Latitude cu 5G, acesta devenind primul PC care a trecut cu succes de testarea 5G Orange, au anunţat cele două companii, luni, într-un comunicat.

 

Sursa: https://www.economica.net/dell-technologies-si-orange-au-lansat-primul-laptop-5g_180283.html

 

Mi se pare destul de interesant! Ce părere aveți?

1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
De cand ma stiu am fost fan Dell in special al gamei Alienware. Era de asteptat ca si de aceasta data sa fie primul si in acest nou domeniu. Ma astept ca si Apple sa vina cu replică si un alt parteneriat fiindca Orange "e luat" deja 🙂 . Felicitari si Orange cu această ocazie. Primu-i peste tot 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Jay
Campion certificat
Se pare ca parteneriatul ar putea fi unul de succes, daca deja au un produs functional.. Eu imi doresc in continuare sa fie toti clientii multumiti de tehnologia actuala, in detrimentul unui segment mic de multumiti, care au deja acces la tehnologii mai avansate..

Razvan
#StarMember
O veste bună, mai ales că nu mai trebuie să atașezi un router ca să te poți conecta la internet mobil. Faci abonament, pui simul în modemul încorporat și navighezi de oriunde ai semnal și baterie.

Gianni
Cunoscător certificat
Pentru început este o veste bună,acum Orange va trebui să extindă rețeaua 5G. Sa sperăm că o va face cît de curînd.

Razvan
#StarMember
Probabil va dura 3-4 ani extinderea 5G în țară.

Ascary
Campion certificat
Nu am vazut un pret,oare cat va costa bijuteria asta tehnologica?

Ascary
Campion certificat
De cand ma stiu am fost fan Dell in special al gamei Alienware. Era de asteptat ca si de aceasta data sa fie primul si in acest nou domeniu. Ma astept ca si Apple sa vina cu replică si un alt parteneriat fiindca Orange "e luat" deja 🙂 . Felicitari si Orange cu această ocazie. Primu-i peste tot 🙂

Gianni
Cunoscător certificat
E de așteptat că va dura ceva timp pentru finalizarea 5G. Poate pînă atunci vor scădea și prețurile la laptop și ne vom permite și noi să-l achiziționăm. La prețurile de lansare nu cred că își vor permite prea mulți.

Razvan
#StarMember
Am avut laptop Dell, nu pot sa ma zic ca m-a dat pe spate. În 2011 și 2012 am cumpărat iar un Dell pentru serviciu și a fost defect de fabricație, un Pixel ars, după care a trecut pe Asus. Acasă primul laptop a fost Dell, dar nu a fost reușit, l-am ținut vreo 5 ani și de 7 ani folosesc Acer, de care sunt foarte mulțumit de el. De vreo 2 ani, s-a ars un pixel alb, dar nu ma deranjează.

Ascary
Campion certificat
Ai dreptate, Razvan, gama midrange a lui Dell nu a fost mereu prea strălucită chiar daca acesta a fost mai mereu primul care a implementat noi tehnologii, insa gama highend, trebuie sa recunoastem, a fost mereu cea mai buna pe segmentul gaming. Eu din aceasta cauza am achizitionat mereu Alienware chiar daca mai tarziu si alte branduri au facut pasi considerabili pe hardware-ul gaming.

Gianni
Cunoscător certificat
Se pare că cei de la Dell Technologies au făcut progrese semnificative în ultimi ani. Cum va fumționa noul PS in rețeaua 5G? Care va fi costul acestuia de achiziționare? Acestea rămîne de văzut;))