anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce aplicații de tip GPS gratuite îmi recomandați?

Vio73
#StarMember
Ce-mi recomandați să fie ok? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Romeo_
Senior certificat

Vio, vad ca cele mai folosite sunt Waze si Google Maps dar sunt foarte multe aplicatii pe care le poti descarca si folosi in functie de telefon.

Uite cateva dintre ele:

- Waze - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- Google Maps - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- Maps.me - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- MapFactor Navigator - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

 

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Jay
Campion certificat
Eu folosesc numai Google maps.. cand consider ca nu ma descurc altfel.. A fost ok pana acum... Am colegi care folosesc waze.. probabil tine si de obisnuinta..

Razvan
#StarMember
Google Maps/Trafic Go, Waze, Here Maps, Osmand, disponibile gratuit în Google Play sau descarcand apk aplicației de pe https://www.apkmirror.com/, pentru versiuni mai vechi și puțin consumatoare de resurse.

Jay
Campion certificat
Am auzit, dar, n-am folosit niciodata, ca exista si aplicatii care nu folosesc net.. Harta Romaniei, TripAdvisor MapFactor GPS Navigation... Sunt curioasa daca a folosit cineva si daca functioneaza intr-adevar.. Sursa: https://observator.tv/tehnologie/3-aplicatii-gps-pentru-android-ce-functioneaza-fara-net-269547.html

Miha_Z
#StarMember
Eu folosesc tot Google Maps.

Tina
Cunoscător certificat
Categoric Weze! Nu am avut niciodată probleme in ceea ce privește precizia ajungerii la destinație, te avertizează unde se afla echipajele poliției, gropi, lucrări la carosabil etc.

Ascary
Campion certificat
Waze și Google Maps ,varianta "cu mașina". Musulman fiind,alhamdulillah,folosesc si Muslim Pro pentru localizare Qibla (direcția de Rugăciune către Kaba,Mecca).

Romeo_
Senior certificat

Vio, vad ca cele mai folosite sunt Waze si Google Maps dar sunt foarte multe aplicatii pe care le poti descarca si folosi in functie de telefon.

Uite cateva dintre ele:

- Waze - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- Google Maps - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- Maps.me - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

- MapFactor Navigator - descarca pentru Android / descarca pentru iOS

 

Laura_cio
Senior
Waze mi se pare cea mai indicată pentru ca îți indica cu certitudine toate locațiile, dar și pericolele de pe traseu.

RstdWoo
Cunoscător
Google Maps/Waze sau daca vrei ceva care sa mearga offline cu harti complete, Here Maps (Here WeGo).

Arsaluis
Junior entuziast
Eu folosesc Waze sau Google Maps. Plus aplicatii specializate pentru drumetii (zenithmaps e favorita mea)

FaraUnID
Campion certificat

Ca sa nu mai deschid un topic nou, postez aici...

Ulmon CityMaps2Go Offline Map este cel mai bun asistent virtual de călătorie pe smartphone sau tabletă cu sistem de operare Android sau iOS. CityMaps2Go este ideal pentru calatoriile in roaming prin prisma faptului ca ofera posibilitatea desarcarii hartilor si functionarii in mod offline economisind volumul de date și reducand la minimum costul calatoriilor de roaming..

Hărțile din aplicație provin de la serviciul gratuit online OpenStreetMap și pot fi luate oriunde cu CityMaps2Go. Un alt punct forte al palicatie CityMaps2Go este dat de ghidurile de călătorie integrate, care informează utilizatorii despre cele mai importante obiective turistice. Înainte de vacanță, puteți afla recenziile utilizatorilor despre obiectivele turistice, unitatile de cazare, restarante, cafenele, etc avans astfel posibilitatea planificarii din timp a calatoriei.

Aplicatia CityMaps2Go este diponibila pe dispozitivele cu sistem de operare Android sau iOS si este oferita in versiunea gratuita sau contra cost in varianta PRO.

Cea mai mare diferență între versiunea gratuită și cea plătită a CityMaps2Go este numărul de hărți disponibile in offline si pe care le puteți stoca pe dispozitiv. Cu toate că peste 8.000 de hărți sunt disponibile pentru descărcare, majoritatea acestora pot fi salvate doar în versiunea Pro. În plus, in cadrul versiunii PRO nu vor fi afisate reclame in aplicatie.

Pentru o scurta perioada de timp producatorul deruleaza o campanie promotionala prin intermediul careia aveti ocazia sa obtineti versiunea PRO CityMaps2Go, atât pentru Android, cât și pentru iOS.

Tot ce aveti de facut este sa descarcati si sa instalati aplicatia direct de la sursa;

- Pentru Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ulmon.android.citymaps2go

- Pentru iOS https://apps.apple.com/app/citymaps2go-pro-reiseplaner/id327783342

In cazul utilizatorilor Android, dupa instalare deschideti aplicatia si utilizati codul promotional FREEAPP sub elementul de meniu "răscumpăra" pentru a activa versiunea PRO.

In cazul utilizatorilor Apple se ofera acces direct gratuit în App Store catre versiunea PRO a aplicatiei CityMaps2Go. Daca nu se activeaza in mod automat versiunea premium, puteti utiliza acealsi cod promotional ca si in cazul versiunii de Android pentru activarea versiunii PRO.

Ascary
Campion certificat
Multumim de info FaraUnId.