anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Net 4G Router - de cate ori cade curentul nu mai merge internetul

DaniVes
Junior
Salut, de curând am optat pentru un router cu sim pentru a putea monta o camera la casa de la tara. Întâmpin următoarea problema: routerul este montat unde semnalul este full, iar camera wifi la 3m de router. De cate ori cade curentul nu mai merge internetul, trebuie să-i dau mereu resetare din fabrica la router că să meargă din nou internetul și după să mă pot conecta la camera, dar cum nu sunt mereu langa router, plătesc acest serviciu cam degeaba. Mă poate ajuta cineva, nu știu dacă s-a mai discutat problema asta fiindcă sunt nou pe aici. Va mulțumesc
17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember
Păi asta am spus și eu, ceva bun, ca să te folosești de el! Doar că, dacă omul nu stă în locație, nu știu dacă nu se descurcă lejer și cu ceva mai mic. Trebuie oricum să facă ceva comparații !

BlackWolf
Senior certificat
Da, scuze, am citit pe sarite. Pai chiar daca sta sau nu sta in locatie, diferenta de pret intre un ups clasic de calculator mai bunicel si unul profi pentru centrale termice e mica, vreo 600 lei, cu tot cu bateria auto. Mai bine ia ceva calumea din prima si inca un avantaj mai este ca bateria oricum se uzeaza in timp, iar ups-ul de calculator il arunci la gunoi cu totul, pe cand la celalalt ii cumperi doar alta baterie auto cu vreo 400 lei. Mai simplu, mai practic, mai economic, mai profi...

DaniVes
Junior

Hristos a Inviat! Revin la aproximaiv 1 an de la aceasta discutie si va spun ca am schimbat instalatia electrica a intreg imobilul plus racordare directa de la stalp (pana acum aveam curent de la un alt imobil) acum sunt racordat, curentul nu mai pica cum pica inainte, adica timp de 3 saptamani nu a picat deloc, de aceea nu am cumparat inca UPS, insa problema persista, in sensul ca la aproximativ 2 zile routerul trebuie resetat la setarile din fabrica ca sa functioneze internetul. Maine poimaine fac 1 an de cand platesc un serviciu de care nu ma pot folosi si mai am inca 1 an de contract. Daca as sta mereu la acel imobil poate nu m-ar deranja asa tare, dar cum nu sunt, trebuie sa o rog pe bunica de 80 ani sa urce scarile la mansarda sa reseteze acel router ca sa functioneze camerele. Este neplacut ca trebuie sa o rog pe ea sa faca de fiecare data treaba asta, mai ales ca este si in varsta si mai ales sa urce atatea scari. Macar sunt fericit ca la varsta ei, prin telefon, a inteles saraca cum trebuie sa reseteze acel router "...vai mama zici ca sunt la serviciu la 2 zile merg sa verific internetul 🙂 ". Da trecand peste asta le-am comunicat si celor de la Orange si acum astept un raspuns. O zi placuta