anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aș putea renunța la satelit și să trec pe cablu la Orange?

Leta
Junior
Bună ziua, am și eu o întrebare, Telekom a devenit Orange?.. Întreb pt că aici unde locuiesc în bloc sunt cabluri de la Telekom, eu am tv și net pe satelit... dacă e așa oare aș putea renunța la satelit și să trec pe cablu la Orange?.. internetul nu funcționează așa bine in zona asta... aș dori un net cu putere mai mare! Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ai și cablu de la Orange în zona ta, poți cere să faci migrare, iar în condițiile respective ți se anulează contractul de satelit și ți se face pe cablu. Doar să ceri acest lucru! Eu am făcut în ianuarie asa ceva. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Pololică
#StarMember
Da, poti sa treci fara probleme. Doar sa te asiguri ca pe partea TV ai canalele pe care ti le doresti (nu stiu daca s-a rezolvat inca cu canalele Discovery prin fibra Telekom sau o sa mai dureze pana la unificarea completa a grilelor).

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ai și cablu de la Orange în zona ta, poți cere să faci migrare, iar în condițiile respective ți se anulează contractul de satelit și ți se face pe cablu. Doar să ceri acest lucru! Eu am făcut în ianuarie asa ceva. Baftă!