anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

de ce nu se acorda recompensele pentru sondaje customer voice??

misulik
Junior entuziast
de ce nu se acorda recompensele pentru sondaje??
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, misulik! Am verificat împreuna cu colegii noștri și ne-au spus că nu există nicio problemă tehnică sau eroare la acordarea recompenselor în urma completării chestionarelor. Ar mai fi de menționat că viteza cu care sunt completate aceste studii este una foarte mare și se poate întâmpla ca în timpul completării chestionarului acesta să fie închis (pentru că s-a primit deja numărul necesar de răspunsuri) și atunci cel care completează (și nu a finalizat) să devină neeligibil.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Salutare! Ți se alocă in contul costumer Voice, dacă răspunzi la întrebările de acolo... Baftă!

misulik
Junior entuziast
știu unde îmi apar recompensele... doar ca nu am primit de la toate sondajele. Se contorizează undeva la ce sondaje participăm?

Vio73
#StarMember
Normal ar trebui să-ți apară sumele acumulate acolo. Dacă știi că nu s-a întâmplat așa, le poți lăsa o sesizare la serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact. La mine apar toate, doar că nu mă lasă să mai particip la prea multe sondaje.

misulik
Junior entuziast
înțeleg toate astea... dar la mine nu se alocă recompensele imediat, uneori durează chiar câteva zile și pana realizez ca nu am primit nimic nu mai știu la ce sondaj am participat. Astfel spus.. ce sesizare pot face dacă nu știu cine a organizat sondajul și dacă se poate verifica cine participa la anumite sondaje??

Vio73
#StarMember
Atunci urmărești de aici încolo și vezi că scrie la fiecare sondaj ce sumă se alocă ( în euro) și dacă nu se alocă, le spui. Altfel, nu prea văd ce și cum!

misulik
Junior entuziast
ok.. mulțumesc pentru răspunsuri

misulik
Junior entuziast
și se mai întâmplă uneori sa nu fiu potrivit pentru un sondaj și sunt invitat direct la alt sondaj la care nu se mai precizează nimic despre recompensa sau timp..

Vio73
#StarMember
Și eu mai pățesc situații din astea, dar asta este. Cu mare plăcere!

DanielaH
Moderator
@misulik, ne poți da un exemplu de sondaj recent la care ai participat și nu ai primit recompensa? Vom încerca să verificăm împreună cu colegii noștri. Mulțumim.

misulik
Junior entuziast
nu pot sa spun unul anume... pentru ca nu mai știu la care din ele nu am primit, pentru ca nu primesc imediat recompensa în cont și între timp mai particip la unul-doua sondaje la care sunt invitat direct după ce am fost refuzat de altul și nu îmi mai arata nici cât este recompensa.. astfel nici nu știu cât trebuie sa primesc

DanielaH
Moderator
Salut, misulik! Am verificat împreuna cu colegii noștri și ne-au spus că nu există nicio problemă tehnică sau eroare la acordarea recompenselor în urma completării chestionarelor. Ar mai fi de menționat că viteza cu care sunt completate aceste studii este una foarte mare și se poate întâmpla ca în timpul completării chestionarului acesta să fie închis (pentru că s-a primit deja numărul necesar de răspunsuri) și atunci cel care completează (și nu a finalizat) să devină neeligibil.

misulik
Junior entuziast
înțeleg... și știu când se termina un chestionar valabil, pentru ca se mulțumește pentru participare și te invita sa îți verifici recompensele. După cum am mai precizat, recompensele vin cu întârziere și de câteva ori tot intram doar sa vad dacă se modifica suma.. și nu se întâmpla asta. Nu am cum să vă contrazic și nici nu știu cum as putea sa dovedesc aceste situații.. spun doar ce am observat în cazul meu.