anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot să iau un telefon la abonamentul pe care l-am prelungit deja?

Tibi_Tiberiu
Începător
Dacă am făcut prelungire de contract și nu am am luat un telefon pot totuși și după să iau un telefon tot la abonamentul pe care l-am prelungit deja?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți, dacă nu este din cele online reduse, la care nu ai dreptul la telefon, dar în momentul în care îți iei telefon, perioada contractuală se prelungește cu 24 de luni. Deci mare atenție întotdeauna când mai prelungești fără achiziție de telefon. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Din ce știu, odată încheiat abonamentul, rămâne așa.

Razvan
#StarMember
Da, se poate să iei telefon oricând la un abonament prelungit deja. Numai că vei incepe o nouă perioadă minimă contractuală de 24 de luni, din momentul achizitiei terminalului sau la urmatoarea dată de facturare.

Pololică
#StarMember
Da, cu condiția ca abonamentul sa permită (a fost recent o promoție pentru Smart 20 la 10E, dar nu permitea achiziție de telefon).

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți, dacă nu este din cele online reduse, la care nu ai dreptul la telefon, dar în momentul în care îți iei telefon, perioada contractuală se prelungește cu 24 de luni. Deci mare atenție întotdeauna când mai prelungești fără achiziție de telefon. Succes!