anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferta de portare cu mobil nou e cea mai buna !!

Andrei4154
Junior entuziast

Oferta orange la portare ( în mai - iunie 2023) cu mobil nou e f bună. Practic iei mobilul în rate de la Orange, plătești efectiv abo de 11e(55, lei) lunar 24 luni, apoi poți trece la alta oferta. Abo de 11e are o noutate faptul ca ai net nelimitat, care pana acum era doar la abo de 15e. Tel în oferta la abo de 11e, Samsung A54 la 395, lei ( prin buyback 5G) vine preț efectiv 395+24×11×5= 1.715, lei. Mai este și Honor Magic 5 lite preț efectiv 24x11x5= 1.320, lei. Practic e mai avantajos ca mag online e unde plătești mobilul dar trebuie sa mai plătești un abo ptr net nelimitat. Orange e f tare!!🎁❤️

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sunt bune ofertele dacă vrei net nelimitat pe bune, fără restricții. Sunt cam singurii din piață care nu au limitări la unele abonamente. Dacă prinzi și o ofertă din ăsta, te-ai scos. Sigur, cu condiția să ducă și rețeaua pe unde folosești resursele.

Mulțumim pentru informații, Andrei!

BlackWolf
Senior certificat

Da, e bună oferta, dar nu e nimic special sau ieșit din comun. Am văzut oferte și mai bune la fratii Orange și Vodafone. Poți obține oferte mai bune dacă suni la ei și ceri o oferta mai buna la portare sau la fidelizare dacă ești deja clientul lor. Asta e valabil pentru Orange și Vodafone, unde am eu abonamente, la restul nu știu. Și abonamentele nelimitate sunt cu adevărat nelimitate fără nici o restricție la Orange și Vodafone dacă sunt 5G, nu 4G. La Orange din ce știu nu mai exista abonamente 4G nelimitat, doar 5G. La Vodafone pe lângă abonamentele 5G nelimitat mai exista și niște abonamente 4G+ nelimitat actualizate, care sunt defapt doar 300 gb. Asta am vazut la clasicul internet fix 4g+ oferit de ei, net inferior fata de cel oferit de Orange, unde chiar e nelimitat, fără restricții. Alea vechi nelimitate 4G era jale cu ele, erau doar 200 gb și viteza de download era limitata la 10 mbps download...