anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă modific tipul de abonament se operează imediat?

educatoarea
Începător
Dacă modific tipul de abonament se operează imediat?
Care e cel mai mic abonament cu roaming inclus?
1 Soluţie acceptată‚

mihai_13
Maestru
stiu ca sunt doua posibilitati - se modifica cu data urmatoarei facturi - mai este posibil si de exemplu daca ai facut azi sa intre in vigoare maine DAR trebuie sa vorbesti expres despre aces lucru cu operatorul/ persoana la care ai facut modificarea de abonament - sau suna la 300 si incearca sa sa modifici la data care vrei tu (asta daca nu ai facut acest lucru)

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

mihai_13
Maestru
stiu ca sunt doua posibilitati - se modifica cu data urmatoarei facturi - mai este posibil si de exemplu daca ai facut azi sa intre in vigoare maine DAR trebuie sa vorbesti expres despre aces lucru cu operatorul/ persoana la care ai facut modificarea de abonament - sau suna la 300 si incearca sa sa modifici la data care vrei tu (asta daca nu ai facut acest lucru)

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Nu putem noi aici să te ajutăm decât cu sfaturi! Ca fapt divers, eu sunt profesor! Revenind la ceea ce te interesează, în mod normal, se operează de la data următoare de facturare, dar poți cere la Serviciul clienți sprijin pentru a ți se oferi o variantă pentru roaming, pe o perioadă mai lungă sau mai scurtă de timp, după care poți reveni la abonamentul inițial (dacă dorești). Toată chestia este să spui clar ce-ți dorești. Cel mai mic abonament cu roaming este fun 10, care luat online (dar fără să cumperi telefon), costă doar 8 euro. Detalii ai aici: https://www.orange.ro/magazin-online/abonamente-fara-telefon?gclid=EAIaIQobChMI_KDhr_jP-AIVRo9oCR2aFAHSEAAYASAAEgJ9__D_BwE&gclsrc=aw.ds Îți urez multă bafă!

Pololică
#StarMember
La mine, modificarea abonamentului a fost in doua feluri (am doua fidelizari pana acum, in ambele cazuri am fost intrebat de cand vreau sa intre in vigoare): - la urmatoarea data de facturare (la mine, luna incepe pe 01 ale fiecarei luni, cu data de facturare 02, deci destul de simplu pentru mine) - din ziua apelului (asa am stabilit cu doamna/domnisoara cu care vorbeam). Cand spui cel mai mic abonament cu roaming, la ce te referi: pret din oferta comerciala sau din oferta de fidelizare? Eu am 3 abonamente si toate au roaming, cel mai scump e de 8E, chiar daca pe site, ca oferta comerciala standard, clientilor noi nu li se ofera acces la roaming. Pana ieri, se oferea la 10E nelimitat (minute, sms, internet la viteza 5G si roaming inclus) ca reducere la abonamentul Smart 20.