anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare abonament online cu esim

MarianN79
Vizitator

Salut,am facut un abonament online cu esim si inca nu sa activat,poate ma ajuta cineva,multumesc.

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai respectat toți pașii care sunt aici ?

Nu s-a activat esim sau te referi la abonament, în general? Pentru că poate să mai dureze ceva vreme.

Dacă ai urmat pașii corect și s-a validat totul, n-ar trebui să mai dureze prea mult și să funcționeze. Dacă nu funcționează în câteva zile și ai posibilitate, contactează Serviciul Clienți din Chat Djingo .

Baftă!

Abonamentul nu imi apare in contul orange,am primit un mail in care spune ca se activeaza in 30 min si am sa primesc intructiuni sa activez esimul,in cont imi apare doar ca sa livrat comanda 

Atunci așteaptă instrucțiuni de la ei. Dacă nu le primești în timp rezonabil, contactează-i cum ți-am spus!

Eu cred ca probabil se refera la esim carrier activation. Eu nu sunt incantat de asta ca procesul de setare al telefonului uneori trebuie reluat si activarea automata a esimului de catre operator incurca. Cel mai bine este cu cod la sfarsit de setari. 

https://support.apple.com/ro-ro/101569 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Dacă  ai urmat pașii până la obținerea codului pentru activarea eSIM este OK. În acest caz e doar o problemă de timp până la activarea abonamentului, care indiferent că e cu SIM fizic sau eSIM nu se activează în câteva ore ci câteva zile.