anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unihertz Titan Pocket un fel de BlackBerry wannabe

FaraUnID
Campion certificat

Startup-ul Unihertz propune modelul Titan Pocket, un smartphone cu tastatură fizica qwerty si touchscreen de dimensiuni reduse, la un preț extrem de accesibil.

 

Unihertz nu este la prima încercare de a aduce pe piață un smartphone cu tastatură fizică QWERTY. În urmă cu doar doi ani, compania propunea un model Unihertz Titan, un smartphone imens cu tastatură, care aducea aminte de modelul BlackBerry Passport

 

Din punct de vedere al design-ului acest Unihertz Titan Pocket pare a fi o incrucisare intre un BlackBerry Q10 si un Blackberry Classic, motorizat de Android 11 si tractat de un MediaTek P70 octa-core la 2.1 Ghz.

 

Configuratie Hardware Unihertz Titan Pocket:

  • display LCD
  • diagonala ecran 3,1 inch
  • rezoluție display 716 x 720 pixeli
  • densitate pixel-per-inch 328 ppi
  • chipset MediaTek P70 octa-core la 2.1 Ghz
  • conectivitate 4G
  • 6 GB RAM
  • 128 GB memorie interna
  • Android 11
  • Camera Principala 16 Mpx
  • Camera Frontala 8 Mpx
  • senzor amprenta pe trackpad-ul de pe tastatura
  • Bluetooth, Radio FM, GPS
  • slot pentru card microSD
  • un port infraroșu !!!!
  • jack pentru căști
  • baterie de 4.000 mAh
  • USB Type C (suporta OTG)

 

Unihertz Titan Pocket este acum disponibil pentru finanțare pe Kickstarter la un preț de 180 de dolari americani, un preț redus cu 40% față de cel final. Livrarea dispozitivelor ar trebui să înceapă în luna septembrie, iar proiectul este deja finanțat cu peste dublul necesar de 50.000 de dolari.

 

Chiar dacă proiectul abia a fost listat, există deja peste 600 de clienți interesați și mai sunt 30 de zile în care poți comanda un astfel de dispozitiv prin intermediul Kickstarter.

 

Ca în cazul oricărui astfel de proiect însă, este indicat să nu plasezi o comandă dacă nu ești dispus să pierzi acei bani în eventualitatea în care proiectul eșuează, sau să aștepți peste termenul pe care compania îl oferă acum. Unihertz a mai vândut alte dispozitive prin intermediul Kickstarter, având deja cinci proiecte la activ.

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/unihertz-ti...

 

Telefonul Unihetz Titan Pocket poate fi comandat de aici https://www.kickstarter.com/projects/jellyphone/titan-poc...

 

Desi din punct de vedere hardware este un telefon modest, pe mine unul, ca si fost utilizator de BlackBerry si inca posesor de BlackBerry Classic, m-a cucerit.

BlackBerry, Are You Watching This?!

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
De la a-l testa nu m-as da inapoi.. Apoi, cine stie.. daca si pretul va fi unul de decent si pe la noi.. se pare ca si-au depasit tinta de sustinatori.. Sa-l comand, fara sa-l testez,, nu prea m-as inghesui.. Sa speram ca BB is watching.. 🙂

Vio73
#StarMember
Și eu l-aș testa mai întâi! Nu m-aș încumeta să-l iau fără să-l testez.

Miha_Z
#StarMember
Frumos telefonul si poate fi un imbold pentru cei de la BlackBerry de a scoate noi modele. Sunt clienti care erau obisnuiti cu astfel de mobile si cu siguranta ca se vor bucura de noua aparitie. Si eu l-as testa, dar nu l-as cumpara fiindca nu-mi plac smartphone-urile cu tastatura fizica QWERTY.

delfinas
#StarMember
Pentru nostalgici, poate ca prinde acest model cu tastatura fizica QUERTY, altfel nu as vedea de ce ar lua lumea un model "cu butoane". E pacat sa ai ecranul ocupat jumatate de tastatura fizica.

Jay
Campion certificat
@delfinas, pentru securitate mai crescuta, pentru senzatia de solid.. daca-l scapi din mana, sunt sanse mai mari sa nu-l scapi de tot.. si cred ca-si gaseste mai usor loc si in buzunar :)) Eu nu m-am dezobisnuit inca de butoane, mai scriu cate un sms pentru mama, cand are nevoie.. nu vrea sa invete..