anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Spotify Premium Family, lansat în România

Vio73
#StarMember
Abonamentul Family pentru conturile Premium de Spotify poate fi contractat şi în România, după ce compania suedeză a activat “în tăcere” această opţiune, potrivit News.ro.
Fără o comunicare oficială din partea Spotify, în secţiunea de abonare a site-ului dedicat serviciului de streaming a apărut opţiunea Premium Family şi pentru utilizatorii din România. Premium Family costă 8 euro şi acomodează până la 6 persoane, cu condiţia ca acestea să locuiască la aceeaşi adresă. Spre deosebire de serviciile de streaming video, unde politicile privind share-uirea conturilor sunt mai relaxate, aici se accesează datele de localizare pentru a se urmări dacă utilizatorii care împart un astfel de abonament se află la aceeaşi adresă.
Detalii aici:
https://www.economica.net/spotify-premium-family-lansat-in-romania_184417.html
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Eu nu prea mă văd plătind un abonament lunar, pentru a asculta muzică.. Și, prețul mic este valabil dacă locuiesc toate cele 6 persoane la aceeași adresa.. plus că trebuie să fie localizate pentru a se asigura de acest lucru.. whaaaat?!.. :))

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator
@Vio73, tu ce părere ai? Ești interesat de Spotify Premium Family? Cu ce avantaje vine? Eu mă întreb dacă o fi rentabil și pentru familiile cu doar 2 persoane.

Vio73
#StarMember
Pentru mine nu este rentabil, dar poate există și persoane interesate. Mulțumesc!

Jay
Campion certificat
Eu nu prea mă văd plătind un abonament lunar, pentru a asculta muzică.. Și, prețul mic este valabil dacă locuiesc toate cele 6 persoane la aceeași adresa.. plus că trebuie să fie localizate pentru a se asigura de acest lucru.. whaaaat?!.. :))

Miha_Z
#StarMember
Sunt de aceeasi parere cu tine Jay. Atat timp cat avem variante gratis de ascultare a muzicii pentru ce as incheia un abonament lunar contra cost? Cand vreau sa ascult muzica fie accesez You Tube, fie caut un post de muzica.

RstdWoo
Cunoscător
Va puteti activa Youtube Premium care vine si cu youtube music si cu google play music la numa 8 lei lunar sau 12 lei lunar pe familie. trebuie doar un vpn de India in momentul in care activezi abonamentul, dupa care nu mai ai nevoie de acel vpn.

Giuvaier
Începător
Mulţumesc pentru ideea ta 🙂