anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Samsung Galaxy S21 Fan Edition primele informatii semi-oficiale

FaraUnID
Campion certificat

Un dispozitiv numit SM-G9900, care seamănă mult cu Galaxy S21, și care se aliniază perfect la zvonurile despre modelul „Fan Edition”, at trecut prin laboratoarele TENAA, autoritatea care testează și oferă aprobări pentru vânzarea dispozitivelor electronice în această țară.

 

Acest lucru ne oferă și o privire de ansamblu asupra specificațiilor hardware.

 

  • Dimensiuni 155,7 x 74,5 x 7,9 mm;
  • Display 6,4”
  • Rezolutie display Full HD+ (2.340 x 1.080 pixeli);
  • Procesor 2.8 Ghz fie Snapdragon 888, fie Exynos 2100;
  • *Informațiile spun că în Asia, telefonul va folosi Qualcomm, iar în Europa și SUA va integra Exynos 
      • 8 GB memorie RAM (exista dovezi ca ar putea fi lansata o varianta cu 6 GB RAM);
      • 128 GB / 256 GB stocare interna;
      • slot microSD;
      • acumulator 4500 mAh;
      • încărcare rapidă 45W;
      • Modul Camera Principala 32 Mpx + 12 Mpx + 8 Mpx;
      • video la rezoluție 4K;
      • Camera frontală 12 Mpx;

 

Zvonurile spun că modelul Galaxy S21 FE va fi lansat cândva în luna octombrie.

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/galaxy-s21-...

 

1d2010210cbe371b_samsung_galaxy_s21_fe_specs_medium.png
019f1904b9d653ea_galaxy_s21_fe_front_medium.jpg
 

 

8 Răspunsuri 8

mihai_13
Maestru
arata bine la date tehnice , pacat din nou ca nu vine cu "dragon" in EU , pretul cred ca este mai mic decat S21 ca doar este FE edition ... eu personal nu cred ca am sa ma "innoiesc" anul asta - deabea am achizitionat ceva de la xiaomi (note10pro)

FaraUnID
Campion certificat
Este un Samsung si de aici pleca discutia despre pret. Daca, la momentul actual, un S20 FE 5G este comercializat cu cca 3000 lei, cel mai probabil pretul lui S21 FE va fi tot prin zona asta, eventual cu ceva accesoriu cadou.

teacher_
#StarMember
Cam cate informații semi-oficiale vom primi, până sa vina și cele oficial oficiale? :))

Vio73
#StarMember
Eu m-am săturat de S 20 FE și am trecut la Xiaomi Mi 11 lite 5g. Am crezut că s-a degradat rețeaua cât am avut acel Samsung! Așa e la ei, plătești firma!

mihai_13
Maestru
Vio daca vrei facem schimb - iti dau Xiaomi note 10 pro cumparat pe 7.07.2021 adica miercuri si imi dai mie S20 fe ca sunt fan samsung ...

Vio73
#StarMember
Nu știu ce să-ți spun, că l-am promis cuiva și vine să-l vadă zilele următoare.

mihai_13
Maestru
am inteles , daca nu il vrea prietenul tau poate facem ceva , ne gasim pe comunitate aici sau pe softpedia (apaxtc - este nick-ul meu , acolo putem sa ne dam mesaje)

Vio73
#StarMember
Am înțeles, vedem ce și cum!