anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange prezintă noul iPhone SE

Ascary
Campion certificat
Display IPS Retina de 4.7 inch cu rezoluție 1334×750 pixeli, aspect 16:9, 326 ppi, raport display / corp de 65.4%, certificare IP67 în ce privește contactul cu apa și praful;
procesor Apple A13 Bionic dezvoltat pe 7nm+, hexa-core cu 2 x Lightning la 2.65 GHz și 4 x Thunder la 1.8 GHz, Apple GPU de tip 4-core, nu am găsit informații legate de memoria RAM, 64 / 128 / 256 GB stocare;
iOS 13;
4G cu viteze de până la 1024 Mbps în download și 150 Mbps în upload, Wi-Fi a/b/g/n/ac/ax, bluetooth 5.0, port lightning, cititor de amprentă în partea frontală, A-GPS și GLONASS pe partea de localizare;
12 Megapixeli cu f/1.8, dual pixel PDAF + OIS, dual-LED flash, înregistrează la 2160p cu 60 fps, cameră frontală de 7 Megapixeli cu f/2.2 ce înregistrează la 1080p;
nu am găsit informații legate de capacitatea acumulatorului, doar că se încarcă la 18W, iar de la 0 – 50% are nevoie de 30 de minute, dimensiunile sunt de 138.4 x 67.3 x 7.3 mm, 148 gr.
Vezi modelele aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?filter=iPhoneSE,Cuabonament1&from=0&order=ASC&size=12&sort=TopSales&utm_source=facebook_oro&utm_medium=social&utm_campaign=ce.24.s.v.20
10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
Super tare, doar că nu sunt interesat de acest brand! Mulțumim de prezentare!

Razvan
#StarMember
Cred că este o veste bună pentru cei care cumpără în mod uzual iPhone. Mulțumesc.

Jay
Campion certificat
Am vazut și eu reclama acum câteva minune.. o perioadă m-am uitat si la IPhone, dar, tot Samsung a câștigat.. :) Are unele dintre caracteristicile pe care le urmăresc de obicei la un telefon, nu e dual sim, dar, e compatibil eSIM.. deci e ok..

Miha_Z
#StarMember
Frumos. Imi explica si mie cineva de ce pe modele mai slabute se pun camere mai bune?

Miha_Z
#StarMember
Eu ma oftic ca mobilul meu care e Samsung din gama S are camerele mai slabe decat noile modele din gama A.

Razvan
#StarMember
Trebuie cumva să se vândă și cele din gama A. Seria S de la Samsung a rămas cu numele, că dpdv hardware, stă destul de slăbuț comparativ cu competitorii direcți.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Ascary mulțumim pentru topic. Este un model interesant, o combinație între iPhone 8 și iPhone 11 Pro la un preț mai bun, din punct de vedere cost chiar este unul dintre cele mai accesibile modele lansate în ultimii ani.

Vio73
#StarMember
Dacă are prețul mai bun, atunci va fi probabil mai căutat. Păcat că e criză și nu prea mai sunt doritori mulți pe niciun segment!

Romeo_
Senior certificat
Tocmai cand ma gandeam sa ma schimb pe Samsung S10 ;))) acum ma gandesc sa imi cumpar Iphone SE2 ca e mai ieftin cu mult decat Samsung ;)))

Vio73
#StarMember
Mai încerci și tu și altceva!