anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lista telefoanelor Huawei care primesc update la HarmonyOS

FaraUnID
Campion certificat

Huawei pregătește cea mai mare lansare a companiei din 2021 pe data de 2 iunie. În cadrul evenimentului sunt așteptate anunțuri pentru cele mai noi dispozitive mobile ale companiei, fiind deja confirmată prezența unui ceas, a unui telefon și a unei tablete.

 

Un mesaj publicat pe Weibo, rețeaua de socializare chineză, sugerează că HarmonyOS va fi lansat în aceeași zi pe o selecție de dispozitive deja disponibile în piață.

 

Telefoanele Huawei care primesc update la HarmonyOS pe 2 iunie

 

1. SERIA MATE

  • Mate 40 Pro
  • Mate 40 Pro+
  • Mate 40 RS
  • Mate X2

 

2. SERIA P

  • P40
  • P40 Pro
  • P40 Pro+

 

3. SERIA NOVA

  • Nova8
  • Nova8 Pro

 

4. SERIA MatePad

  • MatePad Pro

 

Conform mesajului publicat pe Weibo, versiunea finală de HarmonyOS va fi finalizată astăzi, 31 martie și va fi apoi urcată pe serverele de actualizări de la Huawei. Utilizatorii vor primi update-ul în regim OTA (over the air), însă probabil că lansarea nu va fi simultană pentru toate dispozitivele. La fel ca în cazul update-urilor Android, Huawei va lansa acest pachet software în valuri.

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/lista-telef...

 

Cred ca nu era nicio tragedie daca lansau Harmony OS si pe seriile Lite ale gamei P40. Macar pe modelul P40 Lite 5G care s-a vandit binisor atat la noi cat si pe plan extern.

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
E bine că se actualizează ce trebuie în cadrul sistemelor lor, dar e păcat că nu au google. Cel puțin pentru mine și mulți alții ca mine!

delfinas
#StarMember
Pentru cei fara GMS, poate fi o stire buna. Sa inteleg ca s-a finalizat acum 2 luni? Sunt pe grupuri de utilizatori Huawei, dar nu am vazut vreo postare ca ar fi primit cineva Harmony...

FaraUnID
Campion certificat
HarmonyOS a fost intr-un beta test cu publicul, pe un grup restrans de utilizatori. Pe 02 iunie devine disponibil pentru toti cei care detin unul din modelele mentionate.

delfinas
#StarMember
Astept cu interes parerea celor care au telefoanele din seria 40, sa vedem daca acopera lipsa GMS si ajuta Huawei sa redevina popular.

teacher_
#StarMember
Păcat că P30 pro-ul meu nu este in lista :(. Dar poate se răzgândesc, eu tot sper 🙂

delfinas
#StarMember
@teacher, tu ai deja Android si GMS pe telefon... de ce ai vrea Harmony, care se pare ca e un Android 10 readaptat?

FaraUnID
Campion certificat
Gama P30 a fost lansata in 2019 si nu va mai beneficia de suport pentru mult timp. Este greu de crezut ca Huawei va sustine la nesfarsit 2 platfome diferite in conditiile in care la una din ele nu ai are acces.

teacher_
#StarMember
Ce sa vezi, chiar azi dimineață am primit update. Mi-au instalat ceva aplicații, Hărți Petal, Petal Search, ceva Cărți Huawei, etc. Sunt conștient că nu o sa mai primesc update-uri pt mult timp, dar mă bucur că nu au uitat de mine :))

FaraUnID
Campion certificat
Corectii de securitate inca primesc si eu pe al mau Huawei cu GMS, dar nu ma astept sa primesc Android 11 pe el.

Vio73
#StarMember
Am primit și eu pe Huawei P 30 corecții de securitate, dar e tot la android 10 rămas!

delfinas
#StarMember
Eu mă rog de sănătatea P30 pro ului meu, chiar fără update-uri majore! E telefonul care îmi acoperă cele mai multe nevoi dintre toate telefoanele avute până acum și, in 22 de ani, am avut destule.

FaraUnID
Campion certificat

HarmonyOS a fost lansat, iata lista completa de terminale ce vor fi migrate catre noua platforma.

 

1. INCEPAND CU DATA DE 2 IUNIE 2021

 

  • Huawei Mate40 Pro
  • Huawei Mate40 Pro+
  • Huawei Mate 40 RS Porsche Design
  • Huawei Mate 40
  • Huawei Mate 40E
  • Huawei mate X2
  • Huawei P40
  • Huawei P40 4G
  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P40 Pro+
  • Huawei Mate30 Pro
  • Huawei Mate30 Pro 5G
  • Huawei Mate30E Pro 5G
  • Huawei Mate30 RS Porsche Design
  • Huawei Mate30
  • Huawei Mate30 5G
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei MatePad Pro 5G

 

2. INCEPAND CU Q3 2021

  • Huawei Mate Xs
  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20 RS Porsche Design
  • Huawei Nova 7 SE 5G
  • Huawei Nova 8
  • Huawei Nova 8 Pro
  • Huawei Nova 8 Pro 4G
  • Huawei Nova 8 SE
  • Huawei Nova 7 5G
  • Huawei Nova 7 Pro 5G
  • Huawei Nova 6
  • Huawei Nova 6 5G
  • Huawei Nova 6 SE
  • Huawei matePad 10.8
  • Huawei MatePad 10.4
  • Huawei MatePad 5G 10.4

 

3. INCEPAND CU Q4 2021

  • Huawei Vision V Series ( 55/65/75/85 2021)
  • Huawei Vision S Series (S Pro 55/65/75, S 55/65/75)
  • Huawei Vision X 65
  • Huawei P30
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei Mate 20 X
  • Huawei Mate 20 X 5G
  • Huawei Mate X
  • Huawei Nova 5 Pro
  • Huawei Enjoy 20 Pro 5g
  • Huawei Enjoy Z 5G
  • Huawei Enjoy 20 Plus 5G
  • Huawei Enjoy 9 5G
  • MatePad M6 10.8
  • MatePad M6 8.4
  • MatePad M6
  • MatePad 2

 

4. PRIMA JUMATATE A ANULUI 2022

  • Huawei Mate 10
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei Mate 10 Porsche Design
  • Huawei Mate RS Porsche Design
  • Huawei P20
  • Huawei P20 Pro
  • Huawei Nova 4
  • Huawei Nova 3
  • Huawei Nova 5i Pro
  • Huawei Nova 5z
  • Huawei Nova 5
  • Huawei Nova 4e
  • Huawei Enjoy 9S
  • Huawei Enjoy 8
  • Huawei Nova 5i
  • Huawei Enjoy 10 Plus
  • Huawei Mate 9
  • Huawei Mate 9 Pro
  • Huawei mate 9 Porsche Design
  • Huawei P10
  • Huawei P10 Pro
  • Huawei nova 2S
  • Huawei Enjoy 10
  • Huawei Enjoy 10S
  • Huawei Enjoy 9 Plus
  • Huawei Nova 3i
  • MatePad M5 10.8
  • MatePad M5 8.4
  • MatePad M5 Pro 10.8
  • MatePad M5

 

Sursa - https://www.go4it.ro/content/software/harmonyos-de-la-hua...

 

Vad ca au luat in calcul si modele de telefoane lansate undeva prin 2017 care au serviciile Google si care vor fi migrate pe platforma noua HarmonyOS. Prin aceasta miscare Huawei nu face altceva decat sa admita tacit faptul ca nu va mai oferi suport pentru telefoanele cu GMS.