anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Veniturile ORO au scăzut cu 10% în Q2 2020 față de perioada similară din 2019

Razvan
#StarMember
Criza COVID-19 afectează afacerile Orange România. Scade și numărul clienților, dar record de tranzacții prin Orange Money. “Primele 6 luni ale acestui an au fost printre cele mai dificile din ultima decadă!”
Orange România a realizat o cifră de afaceri în valoare de 242 milioane euro în intervalul aprilie-iunie, în scădere cu 10% comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut. Evoluția negativă este determinată de scăderea semnificativă a vânzărilor de echipamente și de o scădere moderată a veniturilor din servicii, scăderi înregistrate în contextul crizei COVID-19.
Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/it-c/criza-covid-19-afecteaza-afacerile-orange-romania-scade-numarul-clientilor-record-tranzactii-orange-money-primele-6-luni-acestui-an-au-printre-cele-dificile-ultima-decada-19436276
Criza Covid 19 a mușcat destul de mult din veniturile Orange, însă sunt curios dacă situația se va redresa în Q3. În Q1, scăderea veniturilor a fost de doar 2%.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Într-o perioadă de criză sanitară și economică, lumea este mult mai atentă la cheltuieli și acestea sunt direcționate mai ales spre necesarul de zi cu zi. E evident că partea cu telefoanele și alte gadgeturi mai poate aștepta! Eu în această cheie văd toată problema și cred că toate companiile din domeniu au de suferit!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Cred ca au scazut veniturile tuturor, mai mult sau mai putin.. au crescut ale celor care au profitat de o situatie grava.. si au vandut masti..

FLo1
#StarMember
Ar fi trebuit ca nici cheltuielile sa nu creasca, cel putin la izolare. Ca vreo 3 luni "am lins vitrinele magazinelor". Dar pentru cei cu mana alunecoasa pe card...online-ul i-a ademenit permanent.

Vio73
#StarMember
Într-o perioadă de criză sanitară și economică, lumea este mult mai atentă la cheltuieli și acestea sunt direcționate mai ales spre necesarul de zi cu zi. E evident că partea cu telefoanele și alte gadgeturi mai poate aștepta! Eu în această cheie văd toată problema și cred că toate companiile din domeniu au de suferit!

Razvan
#StarMember
Telefonul actual îmi funcționează, nu mai am motive să-l schimb, probabil urmează o scădere de costuri și pe abonament, că tot este criză. După Q3, o să avem o radiografie mai exactă a situației existente.