Roaming Italia prepay

Veronica_12345
Începător
Buna,
Am o opțiune prepay de 5 euro. Atașată este poza cu datele mele. As dori sa știu, daca călătoresc în Italia daca pot doar activa roamingul din setări și este suficient. Și acești 5G SEE sunt datele care vor fi utilizate.
Adițional, as dori sa știu, daca plec în Anglia, activez o opțiune de UK, daca datele pe care deja le am sunt inca active și dacă opțiunea de UK trebuie oprita și reactivată opțiunea veche.
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
- pentru acces la roaming SEE ai nevoie de o extraoptiune de minim 12E (actualmente, singurele extraoptiuni sunt de 12 si 16E (la care se adauga TVA)) - pentru acces in roaming non SEE (in cazul de fata, Anglia) ai nevoie de: https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie#prepay

4 Răspunsuri 4

Vrajitoarea
Cunoscător
Buna, din pacate nu e suficient, trebuie activata optiunea cu minim 12 euro pentru a putea beneficia de roaming in SEE, iar beneficiile mentionate vor putea fi utilizate in plus fata de cele din oferta https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

Pololică
#StarMember
- pentru acces la roaming SEE ai nevoie de o extraoptiune de minim 12E (actualmente, singurele extraoptiuni sunt de 12 si 16E (la care se adauga TVA)) - pentru acces in roaming non SEE (in cazul de fata, Anglia) ai nevoie de: https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie#prepay

Veronica_12345
Începător
Buna, Multumesc de raspuns. Dar aici scrie ca 5G acestia sunt limita. La 200G scrie cu 12E.

FLo1
#StarMember
@Veronica_12345: Bun venit în Comunitate. Să explic altfel: EO de tipul ”GO UK” de 5E sau de 7E sunt opțiuni cu resurse EXCLUSIV pentru UK. Dacă vrei să activezi o opțiune (EO) cu resurse incluse de minute, SMS si net valabilă Italia sau SEE, atunci ai nevoie de o EO de minim 12E. Si DA, ai nevoie de o reactivare a roamingului pe UK fata de Italia, întrucât nu sunt valabile aceleași EO. Revino pe topic pentru alte detalii.