Portare in reteaua orange dupa ce te-ai răzgândit.

Marius_Crisu
Junior
Dupa ce initial am vrut sa ma portez din telekom in orange si am semnat un contract, in cursul aceleași zi am cerut anularea portarii si a contractului ,operatorul mi-a confirmat ca s-a anulat portarea , totusi dupa cateva zile am devenit "client" orange .
Dupa discutii cu ei mi s-a propus sa trec pe cartela prepayd si de aproape 2 saptamani nu ma pot folosi de nr de telefon (cartela nu mi-au dat),intre timp factura abonamentului s-a emis ,incontinuare figurez cu nr de telefon ca abonament.
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva,care este rezolvarea?
Este normal sa platesti pentru ceva,indiferent ce , de care sa nu te pot folosi?
Multumesc de raspunsuri.
4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Mergi la cei care ,,te-au ajutat " cu portarea și vezi ce poți face.

Marius_Crisu
Junior
Tot merg la ei ,dar doar promisiuni si atât din păcate.

DanielaH
Moderator
Marius, s-a rezolvat situația?

Marius_Crisu
Junior
In cele din urma m-au trecut pe cartela prepaid ,acum trebuie sa ma duc la telekom sa solicit un abonament fara perioada contractuala ca dupa sa ma pot porta dinou daca gasesc vreo oferta care sa ma încânte. O mare bătaie de cap .