Lipsa semnal tv orange satelit in zilele cand e innorat

marpet21
Începător
Buna seara,
Poate cineva sa imi spuna de ce nu am semnal tv in zilele cand e innorat, chiar daca nu e furtuna? Am de 2 luni abonament la orange si mi s-a intamplat de cel putin 5 ori pana acum. Internet fix am, in schimb.
Locatie: Sanpetru, jud. Brasov
Va multumesc
1 Răspuns 1

Vio73
#StarMember
Salutare! Te-ai uitat și la nivelul semnalului? Este posibil să nu fie reglată corespunzător antena, dar trebuie să știi că, la tv satelit, atunci când este plafon gros de nori, aceștia pot afecta calitatea transmisiei/ recepției prin satelit și poți avea momente chiar când ți se întrerupe. Poți suna la Relații clienți 300 sau 0374300300, apoi formezi 1-3-2, cu pauzele de rigoare ( între orele 8-20 sau 9-18 în weekend) și poți cere asistență, care verifică toți parametrii de funcționare și după caz, pot trimite o echipă să-ți regleze antena din nou. Succes!