Număr Italia neinclus abonament?

Noah
Explorator entuziast
Buna ziua. Am 250 minute internaționale incluse în abonament .
Există numere care fac excepție? Am vrut să sun și imediat a intrat robotul, bine că a intrat, să mă anunțe că numărul respectiv nu este inclus in cele din abonament ( Orange 9) și că voi avea cost suplimentar .
Am sunat pe WhatsApp până la urmă . In legătură cu un om viu la Orange nu am putut intra, asta e, dar Italia nu e in UE?
Când sun pe cineva până acum nu au fost probleme, nici în Germania nici în Italia.
Atunci ? Există anumite numere interzise? Mersi mult .
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Probabil că Orange Romania nu are parteneriat cu acel operator din Italia. Bine că puteți comunica pe WhatsApp, e chiar mai bine, vă puteți vedea.

8 Răspunsuri 8

Noah
Explorator entuziast
0039353. Da, am găsit ..

DanielaH
Moderator
Salut, Fanu Coțofanu! Poți verifica aici lista prefixelor internaționale care nu consuma din resursele incluse - https://www.orange.ro/prefixe

Noah
Explorator entuziast
Mersi Daniela, e 039353, e gâsit pe lista aceea . Este exclus . Eram curios și de ce, dar asta nu am unde caută. Știți cumva? E băiatul meu la studii teologice in Italia și e de doar câteva zile ajuns . A spus că e un număr de mobil luat acolo . Alte numere merg fara probleme . Oare acesta ce are deosebit? Mersi Daca e îl dau pe privat pe tot .Daca trebuie, pe email.

DanielaH
Moderator
Nu are rost să ne oferi întreg numărul. Dacă prefixul este inclus în lista de prefixe publicată pe site, este clar că nu îl poți apela decât cu cost suplimentar pentru că apelul nu va consuma din resursele incluse. Îmi pare rău 😞

delfinas
#StarMember
Probabil că Orange Romania nu are parteneriat cu acel operator din Italia. Bine că puteți comunica pe WhatsApp, e chiar mai bine, vă puteți vedea.

Noah
Explorator entuziast
Daaa, am vorbit o ora, cred. A pus și filmări de la biserică cu serviciul divin . E o parohie românească în plinătatea ei, cu preoți români. Am plâns când l-am văzut în strană . Astăzi este sărbătoare foarte mare ortodoxă și au făcut slujba împărătească .

delfinas
#StarMember
Da, a fost mare sărbătoare azi!!! Mă gândesc că a fost tare emoționant evenimentul! Vezi, Dumnezeu ne oferă soluții, doar sa le vedem și să fim multumiti. In ce oraș e biserica?

Noah
Explorator entuziast
Cuneo. Regione Piemonte .