[Rezolvat] Imposibilitatea conectarii la retea in Republica Moldova

ssilv
Junior
Bună ziua!
Am activat, inainte sa intru pe teritoriul Republicii Moldova, optiunea Go Moldova cu minute incluse, dar telefonul nu se conecteaza la nici o retea. Roamingul este activat, l-am mai folosit vara aceasta pe teritoriul UE. Am restartat telefonul, am introdus cartela in alt telefon, fără rezultat. Am incercat ieri sa contactez serviciul clienți din aplicatia My Orange, nu am primit raspuns.
Ceva idei?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

ssilv
Junior
Aveam activat doar roaming sse, nu am stiu ca sunt doua tipuri de roaming; din pacate nu am putut sa activez din aplicatia MyOrange roaming pentru toate tarile. Imi aparea eroare cand incercam sa fac asta.

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Încearcă să iei legătura cu ei prin Chat Djingo. Adică le poți scrie de pe acum, ca să primești răspuns mâine ( teoretic). Baftă!

ssilv
Junior
Mda, este o optiune separata, roaming toate tarile, pe care nu o am activata. Este bine ca am putut sa activez optiunea Go Moldova fara roaming in toate tarile. Am incercat sa activez toate tarile din aplicatia MyOrange, dar nu se intampla nimic. Probabil pana maine nu se rezolva.

Vio73
#StarMember
Din păcate, nu. La ora asta, nu prea văd vreo ieșire, îmi pare rău!

DanielaH
Moderator
@ssilv, s-a rezolvat situația cu accesul la roaming?

ssilv
Junior
Am rezolvat "romaneste", printr-un prieten care avea o cunostinta la Orange, in prima zi lucratoare. De la Orange m-au contactat dupa doua zile lucratoare.

DanielaH
Moderator
Mă bucur că s-a rezolvat și îți mulțumesc pentru feedback. Ce se întâmplase?

ssilv
Junior
Aveam activat doar roaming sse, nu am stiu ca sunt doua tipuri de roaming; din pacate nu am putut sa activez din aplicatia MyOrange roaming pentru toate tarile. Imi aparea eroare cand incercam sa fac asta.