Noutati schimbare satelit Orange Romania DTH (16.08.2022)

BlackWolf
Senior certificat
Pentru abonatii Orange Romania Satelit, de astazi (16.08.2022) va puteti reorienta antena dinspre Astra 5B catre Hellas Sat 3.
- Cei care au STB Samsung sau CI+ canalele vor intra automat.
- Cei care au STB Kaon trebuie sa faca update de soft.
Operatiunea de mutare a antenelor dureaza pana in mai 2023. In acest timp, clientii vor fi vizitati de catre echipele tehnice pentru reorientare.
Pe noul satelit sunt disponibile canalele National Geographic, TDC, FilmBox Premium.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Găsiți aici toate detaliile despre această modificare - https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/satelit/

89 Răspunsuri 89

Vio73
#StarMember
Salut! Interesant, ce să zic!Am spus că vor urma schimbări și sper să vină și pe partea de cablu, etc. Am văzut și eu noutățile pe Softpedia și par destul de interesante, mai ales că National Geographic merg pe satelit și nu sunt și pe cablul propriu. S-au gândit probabil că mulți vor face singuri mutarea și de aceea nu au început să le mute de acum.

BlackWolf
Senior certificat
Salut! Eu zic ca vor veni si pe cablu. Asta e inceputul. Da, multi vor muta singuri antena, dar cred ca e mai bine sa astepti echipa de instalare sa o faca cum trebuie. Si fiind foarte multe antene de mutat, dureaza mult pana vine o echipa

Vio73
#StarMember
Ce sa zic, sper să fie de bine pentru toți clienții Orange ( ORO și OROC). Cei din urmă au avut în ultimii ani parte de o grilă destul de slabă!

BlackWolf
Senior certificat
Da, o sa fie bine pentru ambii si deja am vazut ca cei de pe OROC au deja o grila mai bogata. Si cum vor fi si ORO si OROC pe acelasi satelit, va veni si marea unificare a grilelor. Ambele vor avea aceeasi grila de programe

Portocalbiu
Junior
La mine nu îmi arata actualizarea pe Kaon dar aștept sa vină tehnicul

Vio73
#StarMember
Te referi la mutarea pe Hellas sau la altceva?

Sa înțeleg ca transmisia se muta pe vechiul satelit DOLCE Telekom, Hellas-Sat 3? Dacă deja se începe cu economia, nu vad mare viitor…

Koragg
Junior entuziast

E normal sa aleaga satelitul mai ieftin ei au preluat si tv satelit de la telekom si au ales helass renuntand la astra fiind mai scump problema e ca sunt dificultati in softul decodoarelor orange pe helas si antenele orange sunt mici pe tru un semnal bun pe helas...eu am schimbat antena cu una mare de telekom ca sa am o calitate la semnal de peste 90%...cu antena dreptunghiulara pe un stb kaon aveam 55%

Portocalbiu
Junior
Da la acea schimbare ma refer

BlackWolf
Senior certificat
Va aparea in curand actualizarea. Asa zic si eu, ca mai bine sa ii astepti pe cei de la tehnic sa faca schimbarea cum trebuie. Asa voi face si eu, nu ma bag sa modific nimic

Vio73
#StarMember
Probabil că actualizarea se va face când te muti pe satelitul Hellas.

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Găsiți aici toate detaliile despre această modificare - https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/satelit/

Da, dar a disparut BBC

Buna ziua! Am achiziționat un pachet tv Orange prin satelit și nu reusesc să găsesc satelitul Helas. Este poziționat bine dar nu găsesc nimic în afara de Astra5. Menționez că sunt în Germania