Conturi Google Play uitate

Bumbi
Explorator
De-a lungul timpului că abonat Orange am folosit numărul de telefon ca înscriere în minunatele aplicații ale magazinului Google Play.
O modalitate ușoară pentru a mai regăsi conturi uitate asociate numărului meu de telefon?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca te referi la ceva care sa-ti spuna in ce aplicatii din Play Store ti-ai facut cont, bazat pe numarul de telefon, nu stiu sa existe asa ceva. Pentru ca tu ar trebui sa stii unde ai folosit numarul de telefon. Nu prea ar fi ok daca ar exista o aplicatie care sa stie unde ti-ai facut cont. Fiecare joc/aplicatie cu baza de date proprie. Plus ca sunt milioane de aplicatii in Play Store. Ar dura o vesnicie sa le ia la interogat pe fiecare doar ca sa vada daca vreuna are sau nu un cont bazat pe nr tau de telefon. Plus ca ar putea si altii care-ti stiu numarul de telefon sa dea o cautare de genul asta. Nu cred ca ar fi tocmai ideal. :)) Asa ca, singura varianta este cea in care tu descarci aplicatia si verifici daca ai sau nu cont acolo. Daca nu esti sigur, poti folosi functia de parola uitata din aplicatia/jocul in care vrei sa te loghezi. Daca merge, inseamna ca ai avut cont, si eventual iti poti regasi calea inapoi in aplicatie. Daca nu are asa ceva...si nu ai niciun email asociat sau alt mijloc de recuperare a parolei, nu prea ai ce sa faci. Si oricum, varianta asta ar fi pentru fiecare aplicatie in parte. Nu stiu nicio solutie care sa-ti dea toate aplicatiile in care ai folosit numarul de telefon la inregistrare.
Client Orange

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salutare! E cam greu de găsit, dar am găsit ceva care te poate ajuta. Ia vezi dacă îți sunt folos explicațiile de aici: https://reviews.tn/ro/wiki/how-do-i-find-out-what-accounts-are-linked-to-my-phone-number/ Sau: https://support.blablacar.com/hc/ro/articles/360014601359-Cum-procedez-dac%C4%83-num%C4%83rul-meu-de-telefon-este-asociat-unui-alt-cont- Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca te referi la ceva care sa-ti spuna in ce aplicatii din Play Store ti-ai facut cont, bazat pe numarul de telefon, nu stiu sa existe asa ceva. Pentru ca tu ar trebui sa stii unde ai folosit numarul de telefon. Nu prea ar fi ok daca ar exista o aplicatie care sa stie unde ti-ai facut cont. Fiecare joc/aplicatie cu baza de date proprie. Plus ca sunt milioane de aplicatii in Play Store. Ar dura o vesnicie sa le ia la interogat pe fiecare doar ca sa vada daca vreuna are sau nu un cont bazat pe nr tau de telefon. Plus ca ar putea si altii care-ti stiu numarul de telefon sa dea o cautare de genul asta. Nu cred ca ar fi tocmai ideal. :)) Asa ca, singura varianta este cea in care tu descarci aplicatia si verifici daca ai sau nu cont acolo. Daca nu esti sigur, poti folosi functia de parola uitata din aplicatia/jocul in care vrei sa te loghezi. Daca merge, inseamna ca ai avut cont, si eventual iti poti regasi calea inapoi in aplicatie. Daca nu are asa ceva...si nu ai niciun email asociat sau alt mijloc de recuperare a parolei, nu prea ai ce sa faci. Si oricum, varianta asta ar fi pentru fiecare aplicatie in parte. Nu stiu nicio solutie care sa-ti dea toate aplicatiile in care ai folosit numarul de telefon la inregistrare.
Client Orange

Bumbi
Explorator
Nu sânt vai doamne deranjat prea mult are Dar eu plătesc acel număr de telefon, fie pe cartela sau abonament și cred că e dreptul meu să fiu notificat daca mai sânt pe undeva. Și oricum fiecare este pe undeva.