Roaming SEE nu merge nici în Muntenegru, nici în Albania

Natan
Începător
Am încărcat Joi, cu opțiunea Roaming SEE și nu merge nici în Muntenegru, nici în Albania. Am încercat să comunic cu cei de la Orange și nu răspund la mesaje!
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Natan: Bun venit în Comunitate. Cu opțiune "roaming SEE" nici nu avea cum să funcționeze. Motivul: Muntenegru și Albania nu sunt țări din SEE. Aveai nevoie de opțiunea "Go world data1" de 6€ sau "Go world plus1" de 13€. Vezi că prima nu are minute incluse.

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember
@Natan: Bun venit în Comunitate. Cu opțiune "roaming SEE" nici nu avea cum să funcționeze. Motivul: Muntenegru și Albania nu sunt țări din SEE. Aveai nevoie de opțiunea "Go world data1" de 6€ sau "Go world plus1" de 13€. Vezi că prima nu are minute incluse.

Natan
Începător
Am opțiunea cu 16 euro și pentru celelalte tari nici asta nu este ok?

FLo1
#StarMember
@Natan: NU pentru Muntenegru. Opțiunea de 16€ nu este compatibilă cu Muntenegru sau Albania. Vezi fișierul atasat sau click pentru detalii: https://www.orange.ro/roaming/muntenegru#prepay