Pot folosi serviciile Orange in perioada de reziliere?

Pika_C
Începător
Doresc să întrerup un abonament Orange 15. Știu că această intra in vigoare din luna următoare. Acest lucru înseamnă că mai pot folosi serviciile Orange din abonament încă o lună?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Sigur că le poți folosi până la închiderea serviciilor, pentru că abonamentele sunt plătite întotdeauna cu o lună in avans. Daca depui cererea de reziliere acum, iar data de facturare este pe 15, serviciile se vor închide la următoarea dată de facturare. Condiția este să depui cu 30 de zile înainte cererea de reziliere. Aceasta se poate depune: - din My Orange, secțiunea Contact/ Asistență; - într-un Orange Shop; - la adresa de email serviciul.clienti@orange.ro, etc. Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Succes!

1 Răspuns 1

Vio73
#StarMember
Salutare! Sigur că le poți folosi până la închiderea serviciilor, pentru că abonamentele sunt plătite întotdeauna cu o lună in avans. Daca depui cererea de reziliere acum, iar data de facturare este pe 15, serviciile se vor închide la următoarea dată de facturare. Condiția este să depui cu 30 de zile înainte cererea de reziliere. Aceasta se poate depune: - din My Orange, secțiunea Contact/ Asistență; - într-un Orange Shop; - la adresa de email serviciul.clienti@orange.ro, etc. Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Succes!