Activare eSIM orange romania communications

123Ionut
Junior
Salut, nu imi apare pe site orange activare esim deloc, mentionez ca nu sunt client orange, ci orange romania communications, cum pot activa esim? nici in magazin nu se poate, doar la cel din dorobanti, bucuresti. mersi
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Intr-adevar, momentan eSIM-ul este disponibil doar clientilor Orange Romania. Din pacate, in prezent nu dispunem de un orizont de timp pe care sa il putem aduce in atentia clientilor Orange Romania Communications referitor la disponibilitatea acestei tehnologii. Atunci cand aceasta va deveni disponibila, vom anunta public acest lucru.

3 Răspunsuri 3

Trixen
#StarMember
Salutare, Din cate tin minte (dar nu gasesc acum informatia si s-ar putea sa ma insel), nu cred ca poti activa eSIM daca esti client Orange Romania Communications. Ma astept sa se rezolve in viitor si sa se unifice cumva, insa pentru moment nu cred ca ai o solutie tehnica.

Vio73
#StarMember
Salutare! La Orange Romania Comunications nu ai deocamdată acces nici la esim, nici la apel wifi, nici la volte, din câte știu eu. Nu prea ai unde să găsesti informația! Sper să se unifice mai repede pe toate palierele, pentru că fostul Telekom are multe servicii lipsă!

Salut! Intr-adevar, momentan eSIM-ul este disponibil doar clientilor Orange Romania. Din pacate, in prezent nu dispunem de un orizont de timp pe care sa il putem aduce in atentia clientilor Orange Romania Communications referitor la disponibilitatea acestei tehnologii. Atunci cand aceasta va deveni disponibila, vom anunta public acest lucru.