Mesaj eroare după inlocuirea sim-ului de la telekom

Neaplicabil
După înlocuirea sim-ului apare des mesajul ești în afara zonei... când vreau sa fac un apel de pe tel. fix. Când sunt apelat, apare ton de ocupat
5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Fiind o problemă punctuală ce trebuie să implice verificarea contului personal, este bine să iei legătura cu cei de la Serviciul clienți, ori prin Chat Djingo, ori la 300. Dacă îți este mai ușor, poți scrie la adresa de email serviciul.clienti@orange.ro. Sper să reușești! Succes!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Sim-ul de dinainte era tot de orange? Inainte aveai semnal? Daca nu, inlocuirea de sim nu prea te ajuta in cazul asta. Din cate pot eu sa-mi dau seama, nu ai semnal.
Client Orange

Neaplicabil
Sim-ul de dinainte era Telekom si nu am avut niciodata probleme cu el

Neaplicabil
Am reusit sa vorbesc cu un operator si au inregistrat sesizarea. Sper sa se rezolve. Daca nu, cred ca voi renunta definitiv la telefonul fix.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pai atunci e normal. Tu ai fost pe infrastructura Telekom inainte. Si pe acoperirea Telekom. Pe Orange nu mai ai aceeasi acoperire. Si cu toate ca se poate sa ai acoperire mai buna in alte zone, nu te ajuta in zona in care esti acum.
Client Orange