Limita de consum net roaming

rauldragos50
Începător
Salut, daca in mesajul asta zice ca am maxim 12GB de net, o sa pot folosi bonusul de 100GB net primit valabil cu o opțiune de 5e credit in tara sau opțiunea de 16 euro roaming daca sunt in afara?
Menționez că am opțiunea cu 16e activata și mă întreb dacă cumva am o limită de consum de 12GB de net sau o sa pot folosi și bonusul ăla.
"Daca ai o optiune cu roaming SEE activa, poti folosi in roaming SEE minutele, mesajele nationale si maxim 12.76 GB disponibili in contul tau PrePay. In acest caz, primesti un SMS de la Credit Info cu data de valabilitate a optiunii de roaming."
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Salut! În roaming vei putea utiliza doar cei 12, 76 Gb net incluși în EO, bonusul te ajută doar în situația în care ai consumat deja toate resursele de date incluse în EO și nu mai ai și pentru roaming. Atunci intervine bonusul, și din 100 Gb poți utiliza tot 12 Gb net.

3 Răspunsuri 3

Razvan
#StarMember
Salut! În roaming vei putea utiliza doar cei 12, 76 Gb net incluși în EO, bonusul te ajută doar în situația în care ai consumat deja toate resursele de date incluse în EO și nu mai ai și pentru roaming. Atunci intervine bonusul, și din 100 Gb poți utiliza tot 12 Gb net.

FLo1
#StarMember
@rauldragos50: Bun venit în Comunitate. Cei 12,76GB îi vei putea utiliza ulterior terminării celor 12GB incluși inițial în EO, atât timp cât ai opțiunea de 16E activă pe cont.

FLo1
#StarMember
Fără opțiune cu roaming activă pe cont bonusul e ceva care îl vei avea fără să-l poți utiliza. Deci grijă și la termene (durate) de valabilitate a opțiunii existente pe cont.