Anulare oferta telefonica

adi1
Începător
Buna ziua! Azi 06.07.2022 am fost sunat telefonic si mi s-a facut o oferta pentru telefonie mobila, iar cand am primit documentele pe e-mail nu corespundeau cu ce am vorbit telefonic. Precizez ca in aplicatie deja mi-au fost modificate abonamentele. Cum pot anula oferta? (inainte am fost client Telekom si am avut abonament fara perioada contractuala). Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Suni la Serviciul clienți ( 300) și ceri să fii recontactat de la Ofertări pentru că nu ai primit ceea ce ai cerut. Poți să dai și refuzare pe email. Știu că la email ai două opțiuni ( accept și refuz), prin intermediul a două butoane portocalii. Cel puțin așa a fost la mine. Dar repet, este bine să suni și să spui că refuzi, pentru că ai acest drept legal în 14 zile. Succes!

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Salutare! Suni la Serviciul clienți ( 300) și ceri să fii recontactat de la Ofertări pentru că nu ai primit ceea ce ai cerut. Poți să dai și refuzare pe email. Știu că la email ai două opțiuni ( accept și refuz), prin intermediul a două butoane portocalii. Cel puțin așa a fost la mine. Dar repet, este bine să suni și să spui că refuzi, pentru că ai acest drept legal în 14 zile. Succes!

Jay
Campion certificat
Salut! În afara de variantele menționate, ai posibilitatea de a refuza oferta și din contul de client, de la setări cont - documentele mele.. https://www.orange.ro/myaccount/info-cont/personal-data/online-documents