Transfer optiune de pe un numar pe altul

Abi
Începător
Buna!
Am si eu nevoie de ajutor!
Pe data de 01.07 mi-am incarcat numarul cu optiunea 12 e SEE iar astazi am facut acelasi lucru dar voiam pe numarul mamei mele insa am omis sa schimb numarul.
Se poate reansfera optiune cumva de pe numarul meu pe al mamei?
Din pacate nu mai sunt in tara si nu am cum sa iau legatura telefonic cu serviciul clienti.
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Abi: Poți transforma opțiunea a 2-a în credit, însă transferul nu cred că va fi posibil. Pentru certitudine, îți recomand să iei legătura cu serviciul clienți (din roaming poate e mai repede prin chatul Djingo) pentru a nu-ți dezactiva opțiunea și de pe contul tău. Despre transfer.... sper să se facă, dar nu cred. În cel mai rău caz, rămâi cu credit pe contul tău și reîncarci din nou contul mamei tale cu opțiunea de 12 euro. Succes. @Pololica: Transfer direct nu este posibil decât până în limita a 3 euroi/lunar. Deci cade varianta transfer.

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember
Stiu ca se trimite un sms prin care ceri banii in loc de optiune. Sper sa functioneze si in roaming. In principiu, daca reusesti sa transformi optiunea in credit, poti transfera creditul catre mama ta, si ea sa activeze optiunea. Nu stiu daca, prin suprapunerea celor doua optiuni, nu s-a anulat cea veche pentru cea nou (presupun ca ai si folosit ceva resurse). Telefonul de contact: +40374.300.300 https://comunitate.orange.ro/questions/2012182-numere-telefon-asistenta-orange

FLo1
#StarMember
@Abi: Poți transforma opțiunea a 2-a în credit, însă transferul nu cred că va fi posibil. Pentru certitudine, îți recomand să iei legătura cu serviciul clienți (din roaming poate e mai repede prin chatul Djingo) pentru a nu-ți dezactiva opțiunea și de pe contul tău. Despre transfer.... sper să se facă, dar nu cred. În cel mai rău caz, rămâi cu credit pe contul tău și reîncarci din nou contul mamei tale cu opțiunea de 12 euro. Succes. @Pololica: Transfer direct nu este posibil decât până în limita a 3 euroi/lunar. Deci cade varianta transfer.

Pololică
#StarMember
@Flo1: ai dreptate partial. Limita este de 3 euro, dar pot fi efectuate 3 transferuri (nu inteleg daca pentru un numar sau pentru 3, adica A transfera lui B 3 x 3E (adica 9E in total) sau A trebuie sa transfere lui B, C si D (maxim 3E de fiecare)). https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/transfer-credit/ Deci solutia cu transferul, oricum am lua-o, s-ar putea sa pice pana la un raspuns final (in sensul ca, daca se pot transfera 3x3E (adica 9E), parca ar merge sa se reincarce cu inca 3E si sa se activeze optiunea de 12E).

FLo1
#StarMember
@Pololica: Ia-o mai simplu: B primește de la A o singură dată într-o lună, maxim 3€.