Nu am internet cu Opțiunea 6€

Pet
Începător
Cum să activez internetul? Când ies de pe raza Wi-Fi, nu mai am cum să folosesc wattsap.
1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember
In primul rand vezi ca datele mobile sa fie active din telefon (difera in functie de model, respectiv Android/iPhone). Apoi asigura-te ca esti intr-o zona cu semnal 2G/EDGE/3G/4G/5G etc. si poti folosi telefonul pentru a primi/initia apeluri. Apoi asigura-te ca ai setarile corecte pentru internet (https://www.orange.ro/setari-telefoane/#/). Daca tot nu merge, da un restart telefonului. Am mai patit-o sa isi revina la restart, atat pe Android cat si pe iPhone.

2 Răspunsuri 2

Trixen
#StarMember
In primul rand vezi ca datele mobile sa fie active din telefon (difera in functie de model, respectiv Android/iPhone). Apoi asigura-te ca esti intr-o zona cu semnal 2G/EDGE/3G/4G/5G etc. si poti folosi telefonul pentru a primi/initia apeluri. Apoi asigura-te ca ai setarile corecte pentru internet (https://www.orange.ro/setari-telefoane/#/). Daca tot nu merge, da un restart telefonului. Am mai patit-o sa isi revina la restart, atat pe Android cat si pe iPhone.

DanielaH
Moderator
@Pet, s-a rezolvat situația?