De ce a fost prelungit un abonament daca nu am fost de acord cu asta???

Bogdan1976IASI
Începător
Hotie orange
De ce a fost prelungit un abonament daca nu am fost de acord cu asta???
2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
De prelungit se prelungeste automat. Ai facut cerere de reziliere? Daca da, trebuie sa astepti rezultatul acelei cereri. Daca nu, si vrei sa inchei abonamentul, suna la 300 sau ia legatura cu cineva pe chat-ul Djingo (https://www.orange.ro/servicii/chatbot/), si cere sa ti se inchida abonamentul.
Client Orange

Pololică
#StarMember
Abonamentele au o perioada minima contractuala. Aceasta se prelungeste, la expirarea perioadei minime contractuale, cu cate o perioada de facturare (adica o luna) pana cand contractul se reziliaza. Nu se va considera contract nou, ci prelungire tacita. Din pacate, cunosc o persoana care a facut un abonament pe 2 ani si, dupa ce a trecut aceasta perioada, nu a mai platit si s-a trezit cu restante. Nu intelegea de ce contractul nu se rezilia (operatorul mobil nu avea motive (neplata, deces titular, etc)), iar in contract era stipulat explicit ca rezilierea se face prin notificare scrisa.