Prelungire abonament cu telefon

Andrei_02
Junior
Salut. Dacă am un abonament de aproximativ 18 luni și doresc sa achiziționez un alt telefon la abonament, prin prelungire contract, este posibil sa mi se mai solicite un avans dacă valoarea telefonului depășește suma de 250€?
Mulțumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

mihai_13
Maestru
DA - ti -se va cere avans daca vrei "aifon" 12 🙂 - cel mai "ieftin" avans este in jur de 300 lei - dar un mare DAR la abonamentul "smart plus 25" - daca vrei un abonament mai mic avansul este mult mai mare ...

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de eligibilitatea ta, adică de cât de corect ai fost în relația cu Orange (ți-ai plătit facturile la timp, etc). Poți verifica in Magazinul online, fiind logat la contul tău ( My Orange), făcând o simulare cu acel telefon și acolo îți arată dacă ți se cere avans sau nu. Dacă nu te descurci, poți spune ce telefon dorești, și te ajutâm noi să faci simularea. Succes!

Andrei_02
Junior
Pai, am menționat ca valoarea telefonului depășește 250€. Este vorba despre un iPhone 12.

Vio73
#StarMember
Faci simulare și îți arată acolo. Poți însă să îți faci un card de credit Orange Money și să îl iei în rate cu acel card, fără să mai dai avans. Ai detalii despre acel tip de card aici: https://www.orange.ro/money/card-credit/ Numai să îndeplinești condițiile!

mihai_13
Maestru
DA - ti -se va cere avans daca vrei "aifon" 12 🙂 - cel mai "ieftin" avans este in jur de 300 lei - dar un mare DAR la abonamentul "smart plus 25" - daca vrei un abonament mai mic avansul este mult mai mare ...

Trixen
#StarMember
Mie aproape intotdeauna mi s-a solicitat avans la achizitie telefon de la Orange, chiar si pentru prelungire contractuala. Tine de pretul telefonului si valoarea abonamentului.

Andrei_02
Junior
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri și timpul acordat. Apreciez asta!

Mădălin
Cunoscător certificat
Daca îl iei la fidelitate atunci vei plati valoarea telefonului la acel moment minus valoarea punctelor thankyou.Daca alegi sa a plătești un telefon in rate acest lucru nu se poate face decât alături de un alt abonament anexat contului tau.Deci , apar 2 numere. Cea mai buna idee sa îți cumperi un telefon este în perioada de precomandă când poți obține reduceri impresionante.

Eugenes
Începător
Atentie la pretul telefonului este posibil sa il gasesti in alte magazine online la preturi mai bune.